Programavimo kalbos

Populiariausios ir perspektyviausios programavimo kalbos

Java

Java

Java yra viena iš populiariausių programavimo kalbų. Ši kalba suteikia galimybę kurti plataus spektro sudėtingas verslo sistemas. Sistemas galima kurti tiek įvairioms operacinėms sistemos, tiek prietaisams, todėl kalbos mokymasis reikalauja daugiau analitinio ir loginio mąstymo įgūdžių. Ši kalba itin populiari ir dėl Android operacinei sistemai kuriamų mobiliųjų aplikacijų.

Java verta studijuoti pirmiausia dėl to, kad tai viena populiariausių programavimo kalbų stambiajame versle. Nežiūrint į tai, kad kalba yra sudėtinga, Java kalbos sintaksė yra labai aiški ir tvarkinga. Todėl ši kalba yra patogi norint išmokti objektinių, griežto tipizavimo programavimo kalbų principų.

C

C

C yra galinga bendrosios paskirties programavimo kalba, žinoma kaip visų programavimo kalbų motina. Dažniausiai panaudojama kuriant operacines sistemas, duomenų bazes, kompiliatorius ir kitą programinę įrangą. Kai daiktų internetas ir toliau populiarėja, tikėtina, kad kartu su juo augs ir C, taip pat ir toliau naudos ją kaip bendrosios paskirties programavimo kalbą.

C yra puiki kalba pradedantiesiems, norintiems pažinti programavimą. C programuotojai gali geriau suprasti, kaip kodas veikia sistemas, ir dėl to lengviau išmokti kitas programavimo kalbas.

Python

Python

Python kalba yra viena prieinamiausių programavimo kalbų, nes ji turi supaprastintą sintaksę ir nėra sudėtinga, todėl daugiau dėmesio skiriama natūraliai kalbai. Dėl lengvo mokymosi ir naudojimo, Python kodą galima parašyti ir vykdyti daug greičiau nei su kitomis programavimo kalbomis. „Python“ pakeitė IT pasaulį dėka galingų atviro kodo bibliotekų. Darbai su Python gerai apmokami, o pažengę programuotojai yra paklausūs visame pasaulyje.


C++

C++

C ++ yra galinga bendrosios paskirties programavimo kalba, kuri iš pradžių buvo vadinama „C with class“ ir pristatoma kaip C kalbos tęsinys. C ++ dažniausiai naudojama kuriant operacines sistemas, naršykles, žaidimus ir pan. Ji palaiko įvairius programavimo būdus: procedūrinį, orientuotą į objektą, funkcinį ir pan. Todėl ši kalba yra lanksti ir galinga.

C++ padeda suprasti vidinę kompiuterio architektūrą, o išmokus šios kalbos bus lengviau mokytis ir suprasti kitas programavimo kalbas, tokias kaip „Java“, „Python“ ir kt.

VIsual Basic .NET

VIsual Basic .NET

Tai paprasta, aukšto lygio, orientuota į objektą programavimo kalba, sukurta „Microsoft“ (2002m.). Tai yra kalba skirta kurti programoms veikiančiomis su naujausiomis „Microsoft“ .NET sistemomis, kurios savo ruožtu pašalina daugelį „klasikinio“ COM (Microsoft's Component Object Model) apribojimų.

Pagrindinė programavimo kalbos struktūra yra labai paprasta, ypač kalbant apie vykdomąjį kodą, todėl mokytis šią kalbą nėra tiek sudėtinga, kiek įdomu.

JAVASCRIPT

JAVASCRIPT

„JavaScript“ yra paprasta ir lengvai išmokstama programavimo kalba, palyginti su kitomis kalbomis, tokiomis kaip C ++, Ruby ir Python. Tai aukšto lygio aiškinamoji kalba, kurią galima lengvai įterpti į HTML. „JavaScript“ naudojama visame žiniatinklio kūrime: tiek kuriant „Back End“, tiek „Front End“.

„JavaScript“ išmokti nėra labai sunku, tačiau jei tai yra jūsų pirmoji programavimo kalba, prisitaikymas prie programavimui reikalingos mąstysenos gali užtrukti.

C#

C#

C # yra pagrindinė „Microsoft“ kalba. Kaip ir kitos bendro naudojimo programavimo kalbos, taip ir C # gali būti naudojama kuriant daugybę skirtingų programų: mobiliųjų, darbalaukio, debesies pagrindu sukurtų paslaugų, svetainių, įmonės programinės įrangos ir žaidimų.

C# vartojimas vis dar auga ir yra ypač populiarus kuriant žaidimus. Mokytis C# kalbą labai vertinga ir įdomu, nes tai yra kalba, kurios kodas patikrinamas prieš paverčiant jį programa. Tai leidžia lengviau rasti klaidas, kas gali būti ypač naudingos pradedantiesiems.

PHP

PHP

PHP yra plačiai naudojama atvirojo kodo bendrosios paskirties skriptinimo kalba, kuri ypač tinka kuriant žiniatinklį ir kurią galima įterpti į HTML.

Greita ir lanksti PHP programavimo kalba suteikia galimybę naudotis viskuo: pradedant jūsų tinklaraščiu ir baigiant populiariausiomis pasaulio svetainėmis.

Manoma, kad lyginant su kitomis kalbomis, PHP išmokti nėra sudėtinga, o šios kalbos galimybės yra naudingos ir plačiai naudojamos.

HTML

HTML

HTML – tai standartinė žiniatinklio kūrimo kalba arba kitaip - standartinė teksto formatavimo kalba, naudojama kuriant ir rodant puslapius internete. HTML dokumentus sudaro du aspektai: turinys ir žymos, kurios formatuoja patį turinį, kad būtų tinkamai rodomas puslapiuose.

HTML yra svetainės pagrindas. Joje yra informacija, kuri nurodo naršyklei, kas yra puslapyje, kalbant apie tekstą, nuorodas, kur rasti vaizdus. Tad HTML yra naudinga kalba kiekvienam pradedančiajam žiniatinklio kūrėjui.

CSS

CSS

CSS yra programavimo kalba, skirta išdėstyti ir struktūrizuoti tinklalapius (HTML arba XML). Šioje kalboje yra kodavimo elementų ir ji susideda iš „pakopinių stiliaus lapų“, kurie vienodai vadinami CSS failais. CSS yra kertinė pasaulinio tinklo technologija greta HTML ir „JavaScript“.

CSS iš tikrųjų nėra techniškai programuojama kalba - tai tik puslapio struktūros ir stiliaus informacija. Tačiau prieš pereidami prie „JavaScript“ ir kitų tikrųjų kalbų, turite žinoti HTML ir CSS pagrindus, nes jie yra kiekvieno tinklalapio ir programos priekyje. Trumpai tariant, CSS aprašoma, kaip turėtų būti rodomi HTML elementai.

TYPESCRIPT

TYPESCRIPT

„TypeScript“ yra atviro kodo kalba, kuri remiasi „JavaScript“, vienu iš dažniausiai naudojamų įrankių pasaulyje, pridedant statinio tipo apibrėžimus. Tipai suteikia galimybę apibūdinti objekto formą, pateikia geresnę dokumentaciją ir leidžia „TypeScript“ patikrinti, ar jūsų kodas veikia tinkamai.

„TypeScript“ veikia tarsi „JavaScript“ papildinys ir leidžia jums taupyti laiką ieškant klaidų bei pateikti esmines korekcijas prieš kodo paleidimą.

SWIFT

SWIFT

„Swift“ yra galinga ir intuityvi programavimo kalba, skirta „MacOS“, „iOS“, „watchOS“, „TVOS“ ir ne tik. „Swift“ kodo rašymas yra interaktyvus, o sintaksė - glausta, bet išraiškinga, nes „Swift“ apima visas kūrėjų mėgstamas šiuolaikines funkcijas. 

 „Swift“ yra draugiška naujiems programuotojams - tai pramoninės kokybės programavimo kalba, kuri yra tokia pat išraiškinga kaip skripto kalba.

LUA

LUA

„Lua“ yra galinga, efektyvi, lengva, įterpiama skriptinimo kalba. Ji palaiko procedūrinį, objektinį, funkcinį ir duomenimis pagrįstą programavimą bei duomenų aprašymą. „Lua“ yra dinamiškai renkama, veikia interpretuojant baitų kodus su registru pagrįsta virtualia mašina ir turi automatinį atminties valdymą su laipsnišku šiukšlių surinkimu, todėl idealiai tinka konfigūravimui, skriptams ir greitam prototipų kūrimui.

Verta mokytis „Lua“ kalbos, nes tai yra tvirta ir patikima kalba, kuri šiuo metu patenka į pirmaujančių žaidimų skriptinimo kalbų sąrašą.

GO

GO

„Go“ yra atviro kodo programavimo kalba, leidžianti lengvai kurti paprastą, patikimą ir efektyvią programinę įrangą. „Go“ yra tikrai lanksti kalba, galinti išspręsti daugybę problemų. Ją galite naudoti sistemos ir tinklo programavimui, didiesiems duomenims, mašininiam mokymuisi, garso ir vaizdo redagavimui ir kt.

Manoma, kad „Go“ nėra sudėtinga kalba, jai suprasti nereikia daug laiko, tačiau šios kalbos įsisavinimas gali trukti ir labai ilgai, tad sukaupus pakankamai patirties jūs gebėsite koduoti greitas ir įnirtingas programas viena moderniausių pasaulio kalbų.

Haskell

Haskell

„Haskell“ yra bendros paskirties, statiškai surinkta, grynai funkcinė programavimo kalba, tad „Haskell“ yra puikus pasirinkimas tuo pačiu metu atliekant didelę apkrovą, pavyzdžiui, žiniatinklio programas. Ši programavimo kalba skatina verslo srities modeliavimui naudoti tipo sistemą ir aiškiai išdėstyti prielaidas, todėl pertvarkyti kodą ir pritaikyti jį besikeičiantiems reikalavimams yra daug lengviau.

 „Haskell“ vis dar daug naudojama akademinėje aplinkoje, tad mokymosi specifika yra ne vienakryptė.

KOTLIN

KOTLIN

„Kotlin“ yra daugiaplatformė, statinio tipo, bendros paskirties programavimo kalba. „Kotlin“ kalba sukurta taip, kad galėtų visiškai sąveikauti su „Java“, o „Kotlin“ standartinės bibliotekos JVM versija priklauso nuo „Java“ klasės bibliotekos, tačiau tipo išvada leidžia jos sintaksei būti glaudesnei.

 „Kotlin“ yra 100% suderinamas su „Java“ programavimo kalba, todėl pagrindinis dėmesys buvo skiriamas tam, kad jūsų esama kodų bazė galėtų tinkamai sąveikauti su „Kotlin“. 

Iš principo „Kotlin“ buvo sukurta norint pakeisti „Java“, todėl daugeliu aspektų šios kalbos natūraliai yra lyginamos tarpusavyje. „Kotlin“ programavimo kalba turi daug puikių savybių bei geba labai greitai kompiliuoti, todėl šios kalbos mokytis nėra lengva, bet tai gali tapti nepamainomu įrankiu programavime.

R

R

R yra programavimo kalba ir nemokama programinės įrangos aplinka statistiniam skaičiavimui ir grafikai, kurią palaiko R statistikos skaičiavimo fondas. R kalba yra plačiai naudojama tarp statistikų ir duomenų gavėjų kuriant statistinę programinę įrangą ir duomenų analizę.

RUBY

RUBY

„Ruby“ yra aukšto lygio, bendros paskirties programavimo kalba, kuri yra rašomas dinamiškai ir taip pat naudojamas šiukšlių surinkimas.

Ši programavimo kalba dažniausiai naudojamas kuriant žiniatinklio programas, tačiau tai yra bendros paskirties kalba, panaši į „Python“, todėl ji turi ir daug kitų programų, tokių kaip duomenų analizė, prototipų sudarymas ir sąvokų įrodymas.