ŽURNALAS apie skaitmenines profesijas

Dažniausiai užduodami klausimai #2: praktika

Simona Lubytė - 2017.08.04

Nuspręsti kardinaliai keisti savo gyvenimą ir nuo nulio imti mokytis naujų dalykų, kiekvienam yra nemenkas iššūkis. Tai reikalauja daug jėgų, ištvermės ir pastangų, tad natūralu, jog prieš darydami pokyčius savo gyvenime, daugelis iš anksto pradeda galvoti ir planuoti ką veiks po to. Įvairūs kursai ir jų metu įgytos teorinės žinios yra svarbios, tačiau dar svarbiau yra gebėti jas pritaikyti praktikoje ir, atliekant įvairias užduotis, mokytis toliau.

Baltijos technologijų institutas teikia didelę svarbą praktikai ir praktikos projektams, kurie padeda studentams toliau plėsti savo žinias bei patirti ką reiškia dirbti realioje IT įmonėje. Kasdien sulaukiame daugybės klausimų apie praktiką, kam ji skirta ar ko reikia, norint gauti praktiką išsvajotoje įmonėje. Tad šįkart aptarsime dažniausiai iškylančius klausimus apie praktiką.

Kam skiriama praktika įmonėje?

Praktika įmonėje skiriama geriausiems ir labiausiai motyvuotiems studentams, kurie, žinoma, patys nori praktikos. Ji nėra privaloma, tai nemokama galimybė toliau tobulinti savo žinias realioje įmonėje. Taip pat, atsižvelgiame į baigiamųjų darbų rezultatus bei dėstytojų įvertinimus. Dėstytojai geriausiai mato realią situaciją, tad kursų pabaigoje visuomet duoda tam tikras pastabas, į kurias atsižvelgiama ieškant praktikos. Svarbu geras lankomumas, atsiskaitymas laiku, gebėjimas savarankiškai darbuotis.
it kursai BIT

Kodėl turėčiau rinktis praktiką įmonėje?

Tai puiki, nemokama galimybė toliau mokytis ir įgyti reikalingos patirties. Atliekant praktiką įmonėje, galima mokytis iš savo srities žinovų, kurie industrijoje dirba jau ne vienus metus. Praktika-  visapusiška nauda studentui.

Ką turiu padaryti, jog gaučiau praktiką įmonėje?

Tai dažnas klausimas, į kurį nėra vieno lengvo atsakymo. Praktika yra trijų šalių atsakomybė – Baltijos technologijų instituto, įmonės ir, svarbiausia, Jūsų. Visų pirma, jau teorinės kursų dalies metu stenkitės į save „sugerti“ kuo daugiau žinių. Neapsiribokite vien dėstytojo skirtomis užduotimis, prašykite papildomų užduočių, ieškokite kokių nors pratimų internete. Kuo daugiau įvairių darbų pavyzdžių sukaupsite, tuo geriau parodysite savo gebėjimus. Lankykite paskaitas, laiku atlikite Jums skirtas užduotis – Baltijos technologijų institutas siekia į praktiką įmonėje išleisti tik labiausiai motyvuotus, geriausius ir disciplinuotus studentus.
Žiūrėkite į visą šį procesą atsakingai – konkurencija yra didžiulė, tad kiekviena smulkmena yra svarbi. Pradedant nuo to, kokį CV paruošiate iki Jūsų bendravimo pokalbio metu su įmone – stenkitės, stenkitės ir dar kartą stenkitės. Rodykite visus savo privalumus ir įgūdžius, kokius tik turite. Kiekviena įmonė turi savo skirtingus vertinimo kriterijus, tad kiekviename žingsnyje reikia stengtis parodyti kuo geresnį save. Juk kalbame apie Jūsų ateitį!
Ir, svarbiausia, patys rodykite iniciatyvą. Mūsų tikslas – Jums visokeriopai padėti rasti tinkamą vietą praktikai, tačiau be Jūsų iniciatyvos ir bendradarbiavimo, tai padaryti yra nėra lengva.

 

Tai tik keletas atsakymų į klausimus apie praktiką, kuriuos išgirstame kasdien. Tikimės, jog jie padės Jums planuojant ir svarstant apie savo ateitį. Ją keisti nėra lengva, tas tiesa. Tačiau ar verta? Tikrai taip!

 


 

Pirmą žingsnį sėkmingos IT karjeros link ženkite jau dabar – atlikite IT testą ir susisiekite su mumis. Jei norite pasikonsultuoti ir aptarti Jūsų situaciją, kreipkitės el. paštu bit@bit.lt arba telefonu +370 652 32000

gebejimu testas programuotojams

Kiti straipsniai

x

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę šioje svetainėje naudojame slapukus. Susipažinkite su įmonės privatumo politika.