Arūnas: Noriu programavimo sritį pažinti įvairiapusiškai

Sonata Dirsytė - 2019.04.03

Arūnui Pacevičiui BIT suteikė tai, ko nesugebėjo prieš tai baigta mokymo įstaiga, – galimybę dirbti IT srityje. Atsakingas, kruopštus studentas buvo pastebėtas Baltijos technologijų instituto dėstytojo, kuris Arūną nukreipė į pirmąją jo, kaip programuotojo, darbovietę. Šiandien Arūnas pastebi, kad IT sritis yra itin plati, todėl tobulėjimas ir naujų dalykų mokymasis vis dar išlieka jo prioritetu.

Kokia pagrindinė Tavo veikla buvo iki BIT kursų?

Dirbau su automobilių valdymo ir kontrolės sistema – įmonės automobilių parko valdymu į automobilius įmontuoto GPS ir kompiuterinės programos pagalba.

Kaip susidomėjai IT sritimi?

IT sritimi domėjausi nuo pat mokyklos baigimo. Esu baigęs Vilniaus pedagoginį universitetą, turiu informatikos mokytojo specialybę.

Kodėl nusprendei pradėti mokytis BIT ir kodėl pasirinkai būtent šią programą?

Nusprendžiau pakeisti darbą. Norėjau darbo, kuris būtų susijęs tik su IT sritimi. Pasirinkau programą, kuri turėjo prasidėti greičiausiai, nes norėjau kuo greičiau pradėti mokytis. Manau, kad nėra svarbu, kuria kalba programuoji, ypač – pradedančiajam. Kur specializuotis paaiškėja vėliau – besimokant arba jau dirbant.

Kaip sekėsi mokytis Baltijos technologijų institute? Ar kursuose gavai tai, ko tikėjaisi?

Patiko mokytis Baltijos technologijų institute. Kursuose gavau pagrindines programavimo žinias ir supratau, kad tai tik pati pradžia ir baigus kursus, kaip ir jų metu, dar reikės labai daug mokytis. Patiko bendrosios paskaitos, kurios vyko penktadieniais – jų metu susidariau nuomonę apie situaciją IT sektoriuje. Buvo naudingos ir bendros kompiuterijos žinios.

Kaip greitai po kursų baigimo pavyko įsidarbinti? Kaip manai, kokie gebėjimai ir Tavo asmeninės savybės lėmė greitesnį įsidarbinimą po kursų?

Manau, kad mano sėkmės istorija nėra sėkmės istorija įprastine prasme. Darbą po kursų gavau per kelias savaites. Vietą, kurioje įsidarbinau, nurodė mano BIT dėstytojas. Už tai jam esu labai dėkingas. Savybės kurios galbūt galėjo lemti mano greitesnį įsidarbinimą – tai atsakingas požiūris į užduotis paskaitų metu ir namų darbus.

Papasakok apie savo dabartinę darbovietę ir savo pareigas. Kaip atrodo įprastinė Tavo darbo diena? Kokias užduotis atlieki? Kaip jautiesi šioje darbo vietoje?

Šiuo metu dirbu programuotoju nedidelėje įmonėje. Tai nėra IT įmonė, tiesiog padedu jiems įgyvendinti vieną IT projektą. Darbo diena įprasta: ateini į darbą, dirbi, eini namo. Labai patinka, kad darbo laikas nėra griežtai reglamentuotas, esant reikalui galima dirbti iš namų – tiesiog privalai atlikti užduotis. Su darbo vadovu aptariame, ką turėsiu padaryti, bandau tai įgyvendinti, daug su juo konsultuojuosi. Vyksta pastovus mokymosi procesas. Darbo vietoje jaučiuosi puikiai – jame labai šaunus kolektyvas.

Kas programuotojo specialybėje Tau labiausiai patinka? Ką laikai didžiausiu šios profesijos privalumu? Kaip pasikeitė Tavo gyvenimas pradėjus dirbti šioje srityje?

Programuotojo specialybėje labiausiai patinka mobilumas. Būtent tai ir laikau didžiausiu privalumu. Kadangi dirbu dar neilgai, gyvenimas kol kas pasikeitė nedaug. Darbo grafikas pakankamai lankstus, taigi tapo lengviau derinti darbą ir asmeninį gyvenimą.

Kaip įsivaizduoji tolimesnį savo profesinį kelią ir karjerą? Ko dar norėtum išmokti, pasiekti?

Norėčiau išbandyti jėgas didelėje kompanijoje, galbūt kurį laiką padirbėti užsienyje. Noriu sritį, kurioje dirbu, pažinti įvairiapusiškai.

Kaip manai, kokių kompetencijų prireiks norint išlikti darbo rinkoje paklausiu ir konkurencingu programuotoju?

Turėsiu tobulėti ir siekti kuo didesnio profesionalumo lygio.
Ačiū už pokalbį!


Kiti straipsniai