Baltijos technologijų institutą baigė 1500 studentų: ataskaita

Sonata Dirsytė - 2019.01.22

Sparčiai augant informacinių technologijų specialistų paklausai, pastebimas vis didėjantis susidomėjimas studijomis bei karjeros galimybėmis šiame sektoriuje. Kasmet vis daugiau profesinių ir aukštųjų mokyklų absolventų, įgijusių programuotojo, testuotojo, dizainerio, vartotojo patirties specialisto, skaitmeninės rinkodaros augimo specialisto ar kitą, glaudžiai su informacinėmis technologijomis susijusią, profesiją, sėkmingai įsilieja į darbo rinką.

Šias tendencijas puikiai atspindi reprezentatyvi Baltijos technologijų institutą (dar žinomo „BIT“ vardu) baigusių studentų apklausa. Jos metu apklausti 395 instituto absolventai, kurių įsidarbinimo duomenys buvo palyginti su mokymo įstaigos lankomumo, užduočių atlikimo ir stojamojo testo rezultatais.

Įsidarbina ne visi įstoję, tačiau – beveik visi baigę

Baltijos technologijų instituto direktoriaus pavaduotoja Lina Skrupskelienė pastebi, kad, nepaisant to, jog įstoti į profesinę programuotojo mokymo programą nėra sudėtinga, kelias iki sėkmingo baigimo yra nelengvas.
„Neužtenka vien puikiai baigti studijas. Po studijų kiekvieno absolvento laukia ne mažiau svarbus ir pilnas iššūkių etapas – įsiliejimas į darbo rinką, gebėjimas prisitaikyti prie specifinių įmonių reikalavimų, tolimesnis tobulėjimas ir pastangos savo žiniomis neatsilikti sparčiai besikeičiančioje srityje.

Galime pasidžiaugti, kad mūsų institutą baigė beveik 1000 studentų, iš kurių 81 proc. per 6 mėnesius nuo baigimo gavo darbą, kuriame galėjo tiesiogiai taikyti mokymų metu įgytas kompetencijas. Mūsų partnerių, kurie pasitiki mumis ir suteikia galimybę mūsų studentams įgyti praktikos, sąraše – tokios žinomos informacinių technologijų gigantės kaip IBM, „Alna“, UAB „Intersurgical“, SEB bankas ir daugelis kitų.

Dažnai į kai kurias iš šių kompanijų mūsų studentai sėkmingai įsidarbina, o nedidelė jų dalis – renkasi laisvai samdomo specialisto kelią“, – teigia Lina Skrupskelienė.
Lina Skrupskelienė taip pat pastebi, kad daugelis įmonių itin palankiai vertina Baltijos technologijų instituto studentus ir kaip praktikantus, ir kaip darbuotojus, nes jie ateina ne tik turėdami gerą teorinį ir praktinį paruošimą, bet ir nestokodami motyvacijos bei pratę prie greitesnio darbo tempo.

Viena tokių įmonių, į savo komandos gretas priimančių Baltijos technologijų instituto studentus, – SEB bankas.
„Priėmus pirmąjį praktikantą iš „BIT“ įspūdžiai buvo patys geriausi. Praktikos metu jis gavo labai įvairias užduotis: nuo duomenų bazės dokumentavimo iki automatinių API ir sudėtingos „Java“ aplikacijos programavimo. Matau, kad jam buvo suteikta ir Back end, ir Front end techninių žinių. Praktikantas – proaktyvus, puikiai susidoroja su užduotimis“, – savo įspūdžiais dalinasi SEB grupės paslaugų centro vienos iš komandų vadovas Audrius Jakaitis.

Sėkmingiausiai įsidarbina stropiausi

Apklausa taip pat parodė, kad maksimalus atsidavimas studijoms gali garantuoti sėkmingą įsidarbinimą. Jei iš visų Baltijos technologijų institutą baigusiųjų įsidarbino 81 proc., tai tarp tų, kurie lankė kiekvieną paskaitą, atliko visas užduotis, praktiką, įsidarbinimo rodiklis siekė net 96 proc.

Baltijos technologijų institutą baigęs 28 metų gargždiškis Tomas šiandien savo darbo dieną pradeda Klaipėdos centre esančioje lietuviško kapitalo IT kompanijoje, nors visai neseniai blaškėsi po pasaulį, ieškodamas savo vietos. Noras mokytis programavimo ne tik grąžino jį iš emigracijos į Lietuvą, bet ir suteikė mėgstamą, stabilų darbą.

„Lietuvos Darbo birža (dabar – Užtimtumo tarnyba) pasiūlė finansavimą „BIT“ kursams. Labai apsidžiaugiau ir nedelsdamas sutikau. Kasryt, anksti keliaudamas į kursus, buvau užtikrintas, jog esu teisingame kelyje. „BIT“ institutas daug prisidėjo prie suvokimo bei supratimo, jog turime susikoncentruoti į vieną nišą ir tapti jos ekspertais, profesionalais. Institute gavau pilną žinių spektrą, tačiau susitelkiau į Front End, o, tiksliau, Angular karkasą.

Šias žinias sėkmingai gilinau. Besimokydamas ėmiau ieškoti praktikos – norėjau iškart pradėti dirbti. Viskas vyko pilnu tempu: pusę dienos buvau mokykloje, kitą pusę – kompanijoje. Dirbau daug, nes vakare grįžęs papildomai sėsdavau prie knygų, online kursų.

Mano toks būdas – noriu visko ir iškart. Teko labiau organizuotis ir sisteminti informaciją, tačiau pasiekiau savo: sėkmingai baigiau kursus bei praktiką ir įsidarbinau IT įmonėje“, – apie savo, kaip programuotojo, kelio pradžią pasakoja Tomas.
Visi, kuriems nepasisekė, vis dar gali sugrįžti ir Baltijos technologijų institute tęsti mokymąsi.

Darbas – svarbiau nei gabumai

Lina Skrupskelienė pastebi, kad instituto tyrimas taip pat atskleidė, jog absolventų įsidarbinimui pirminiai jų stojamojo testo rezultatai įtakos beveik neturėjo (jei stojantieji iš stojamojo testo gavo 10 balų iš 15 arba daugiau).

„Jei po bandomojo testo, kurį stojantysis atliko internete, atėjo į Baltijos technologijų institutą išsibandyti save gerokai sudėtingesniame – stojamajame teste – ir negavo maksimalaus rezultato, jis gali nesibaiminti. 10 balų pilnai pakanka sėkmingai pradžiai. Visa kita – tik sunkus darbas, kuris reikalauja nepraleisti nei vienos paskaitos ir pačiam atlikti visas praktines užduotis“, – pasakoja Lina.

Asmenybė taip pat atlieka svarbų vaidmenį sėkmingose darbo paieškose

Startuolio „Monetha“ kokybės inžinierius, testuotojas Liudas Jankauskas, dėstantis Baltijos technologijų institute programinės įrangos testavimo kursą, stebisi savo studentais ir prognozuoja jiems geras įsidarbinimo galimybes.

„Atėjus dėstyti į „BIT“ mane nustebino studentų žingeidumas, noras suprasti, įsigilinti, atlikti visas praktines užduotis. Juose įžvelgiu didelį potencialą ir neabejoju, kad jie greitai susiras tinkamas darbo vietas. Pastebiu, kad lengviau įsilieti į darbo rinką yra tiems, kurie geba dirbti ir savarankiškai, ir komandoje bei turi didelį norą mokytis, tobulėti“, – savo įžvalgomis dalinasi Liudas.

Sėkmės formulę padiktavo patirtis

Baltijos technologijų instituto valdybos pirmininkas Nerijus Pačėsa džiaugiasi atrasta sėkmingų informacinių technologijų srities specialistų rengimo formule.

„Švietimas – sudėtinga sritis. Čia pažadų ar garantijų nėra, nes įsipareigojimą sunkiai dirbti prisiima pats stojantysis. Tačiau per daugiametę darbo patirtį, Lietuvoje kuriant sėkmingas švietimo įstaigas, galiu pasakyti, kad išgryninome sėkmingą mokymų receptą, kuris, mano manymu, yra be konkurencijos geriausias šalyje.

Žinoma, 100 procentų sėkmės niekada nebūna. Pasitaiko, kad studentai pasiduoda, praranda motyvaciją, tačiau pas mus besimokančiųjų įsitraukimas, darbas, studijų intensyvumas yra itin didelis ir visa galva lenkiantis tipinę klasikinę informacinių technologijų specialistus ugdančią mokyklą“, – teigia N. Pačėsa.


Baltijos technologijų institutas visus, svarstančius apie savo karjerą informacinių technologijų srityje, kviečia išbandyti save sudėtingesniame stojamajame teste viename iš trijų didžiųjų miestų (Vilnius, Kaunas, Klaipėda). Jei internetinį bandomąjį testą įveikėte be didelių pastangų – užsiregistruokite ir atvykite pas mus į instituto patalpas išlaikyti stojamąjį testą ir įsivertinti savo galimybes gauti studijų paramą bei stipendiją.

Kiti straipsniai