Gintarė: Grafinis dizainas tapo aistra ir pagalbininku

Karina Sėrikova - 2017.12.12

26-erių klaipėdietė Gintarė Gedrimaitė ilgai svarstė apie grafinio dizaino kursus – ne tik jautė trauką šiai sričiai, tačiau grafinio dizaino pradžiamokslis buvo ypač reikalingas, norint patobulinti jos ir sesers laisvalaikio hobio – švenčių organizavimo – spaudos darbus. Vieną dieną jauna mergina metė pabodusį darbą ir įgyvendino svajonę – užsiimti veikla, susijusia su grafiniu dizainu ir tobulėti renginių organizavimo srityje.

Papasakok apie save. Ką veikei prieš pradėdama mokytis grafinio dizaino?

Prieš kursus mokiausi Klaipėdos universitete. Studijavau visiškai su grafiniu dizainu nesusijusią specialybę – hidrologiją ir okeanografiją. Studijos buvo įdomios, tačiau nepavykus rasti darbo pagal specialybę, kurį laiką teko dirbti pardavėja-konsultante.

Buvau įsukta į darbas-namai-darbas monotoniją, trūko iššūkių, tobulėjimo. Pasidomėjusi sužinojau, kad pagaliau atsirado kursai, norintiems išmokti kurti grafinį dizainą. Apsvarsčiusi šią idėją ryžausi ir išėjau iš darbo, t.y. išėjau iš savo komforto zonos, kurioje buvo viskas pažįstama, sava, tačiau jaučiau visišką stagnaciją.

Kodėl laukei galimybės įstoti būtent į grafinio dizaino kursus?

Kartu su seserimi užsiimame švenčių dekoravimu, todėl mums tenka kurti visą renginiams reikalingą spaudą. Grafinio dizaino sritis visada buvo artima mano širdžiai. Ištisas valandas mokydavausi savarankiškai, man buvo taip įdomu, kad net prarasdavau laiko nuovoką.

Atlikus darbą, apimdavo pasididžiavimas ir džiaugsmas, galutinis rezultatas motyvuodavo tobulėti bei kitą darbą padaryti dar geriau, išmokti naujų technikų. Tačiau iki įstodama mokytis, nežinojau tam tikrų dizaino taisyklių ir tai apsunkindavo darbą ir, svarbiausia, atimdavo nemažai laiko. Tad mano tikslas buvo pagilinti turimas žinias, išmokti taisyklingai taikyti grafinį dizainą bei sužinoti tam tikrus tradicinei spaudai (print design) keliamus reikalavimus, tačiau pavyko sužinoti daug daugiau, nei tikėjausi.

Taigi, pradėjai mokytis ir… Kaip tau tai patiko?

Mokytis labai patiko. Nė karto nekilo minčių mesti kursus ar neatlikti namų darbų. Visą laisvą laiką po pamokų skirdavau temos gilinimui bei gautų užduočių atlikimui. Grafinis dizainas – tai daug kantrybės ir kruopštumo reikalaujanti sritis. Kadangi esu perfekcionistė, viską stengdavausi atlikti kaip įmanoma geriau, todėl buvo visai nebesvarbu, kad už lango naktis ir visi aplink jau miega, na o mano lange šviesa negesdavo iki tol, kol būdavau patenkinta rezultatu.

Kaip tavo gyvenimas klostėsi baigus kursus?

Po kursų pažangiausi mokiniai turėjo galimybę atlikti praktiką, tarp jų ir aš. Praktiką atlikau įmonėje, užsiimančioje reklama bei marketingu internete. Šioje įmonėje ir likau dirbti.

Ar esi patenkinta tokiu savo sprendimu?

Darbe man patinka tai, kad čia nėra monotonijos, kasdien tenka atlikti vis kažką naujo. Keičiantis klientų norams ir poreikiams, keičiasi ir mano darbų spektras: atlieku maketavimo darbus, kuriu visą vizualinį turinį, tenka į rankas paimti ir fotoaparatą, kurti kompozicijas bei retušuoti nuotraukas.

Minėjai, kad su seserimi laisvalaikiu užsiimate švenčių dekoravimu. Ar tai ir yra tavo hobis?

Taip, tai mano aistra. Švenčių dekoravimas neapsieina be atributikos, tad mėgstu ieškoti ir pirkti antikvarinius indus bei įvairias gražias smulkmenas, kurias naudoju savo namų dekoravime bei puošiant šventines patalpas. Taigi esu priklausoma nuo gražių, stilingų daiktų.

Ačiū už pokalbį!


Kiti straipsniai