Greta: užsibrėžiau tikslą ir man pavyko jį pasiekti

Karina Sėrikova - 2017.11.24

26-erių klaipėdietė Greta, prieš praverdama Baltijos technologijų instituto duris, anot jos, turėjo stabilų darbą ir galimybę kilti karjeros laiptais. Vis tik darbe mergina nuolat jautė motyvacijos trūkumą, ją lydėjo monotonija. Įgyvendinta svajonė tapti tinklalapių ir grafikos dizainere buvo tik pirmasis žingsnis naujame karjeros kelyje. Šiuo metu IT įmonėje Greta dirba projektų vadove – prisiima atsakomybę nuo pat projekto strategijos sukūrimo iki vizualinės komunikacijos įgyvendinimo.

Kaip Tavo gyvenimas atrodė prieš pradedant mokytis tinklalapių ir grafikos dizaino?

Esu įgijusi logistikos vadybos, transporto inžinerinės ekonomikos bakalauro ir inovacijų ir technologijų vadybos magistro laipsnius. Iki pradėdama kursus, turėjau stabilų darbą valstybinėje įstaigoje, kur galimybių spektras atrodė neribotas, bet vidinio užsidegimo tobulėti nebuvo. Vieną dieną tiesiog nutariau viso to atsisakyti ir ėmiausi to, ko tą akimirką norėjosi: kitos aplinkos, įvairovės, pojūčio.

Kas pastūmėjo į šiuos kursus?

Tai buvo vidinis postūmis. Abejingumas darbui, entuziazmo trūkumas privertė iš naujo įvertinti, ką iš tikrųjų noriu veikti gyvenime. Koncentruoti kursai buvo vienas iš būdų lengvai keisti savo karjeros kryptį. Kaita gyvenimui suteikia spalvų, moko lankstumo ir atveria naujas duris. Jas pravėriau būtent “BIT”.

Kokius tikslus sau išsikėlei besimokydama?

Tinklalapių ir grafinis dizainas – viena iš perspektyviausių ir paklausiausių meninių sričių IT sektoriuje, šios srities specialistų poreikis itin didelis. Tai darbas, kuriame nėra žodžio monotonija, užsiėmimas, kuris teikia malonumą ir leidžia kurti bei išreikšti save dirbant ne tik savo, bet kartu ir įvairių pasaulio šalių įmonėms. Užsibrėžiau tapti grafinio dizaino specialiste, kuri geba ne tik dirbti grafinėmis programomis, bet ir pasitelkdama novatoriškas idėjas siekia projekto išbaigtumo nuo strategijos sukūrimo iki vizualinės komunikacijos įgyvendinimo.

Ar mokslai atitiko lūkesčius?

Besąlygiškai TAIP! Kai studijas pasirenki tikslingai, tampa nebesvarbu, kiek laiko teks skirti mokslui. Visas užduotis, skirtas atlikti namuose, dariau be jokių išimčių. Džiugino, kad Baltijos technologijų institute išskirtinis dėmesys skiriamas praktiniams užsiėmimams, kurių metu stengiausi ne tik išsiaiškinti grafinio dizaino principus, bet tuo pačiu ir suprasti dėstytojo išsakytą konstruktyvią kritiką kuriamam dizainui. Kursai leido prisidėti prie internetinių svetainių kūrimo, skaitmeninių ir tradicinių (spaudos) reklamų kūrimo naudojantis grafinio dizaino kūrimo programomis „Adobe Photoshop“ ir „Adobe Illustrator“. Mano išsikeltas tikslas – išmokti generuoti idėjas bei jas įgyvendini efektyviausiais ir kokybiškiausiais būdais – buvo pasiektas.

Kaip pasikeitė Tavo gyvenimas po kursų?

Praėjus pirmam mokymo ciklui turėjau papildomą nemokamą galimybę kitus du mėnesius mokslus tęsti antrame kursų etape – t.y. atlikti praktiką realioje IT įmonėje (ši galimybė suteikiama tik pažangiausiems kurso studentams). Nors buvau užsibrėžusi dirbti laisvai samdoma darbuotoja (freelancer), nusprendžiau nuvykti į atranką. Tai atvedė mane pas naująjį darbdavį. Vietoj praktikos sutarties, gavau ilgalaikę darbo sutartį. Modernus požiūris į darbuotoją, ofisas miesto centre, veržlus kolektyvas, įvairialypės užduotys mane visiškai įtraukė į naująjį darbą.

Kaip atrodo Tavo naujasis darbas?

IT įmonė, kurioje įsidarbinau, užsiima naujausių technologijų kūrimu ir įgyvendinimu, turi visą būrį programuotojų bei kitų IT specialistų, kurie kuria inovatyvų verslą. Kiekvieną dieną susiduriu su naujais iššūkiais, netradicinių vizualinių sprendimų ir novatoriškų idėjų paieška. Inicijuoju projektų dizainą, kuriu aplikacijas tinklalapiams ir mobiliosioms programėlėms, rūpinuosi prekinio ženklo strategija, turinio kūrimu. Kartu su IT specialistų komanda prisidedu prie programinės įrangos projektavimo ir programavimo. Mano aplinka, sąlygos ir kasdienybė yra tokie, apie kokius visada svajojau.

Gyveni prie jūros. Ar esi iš tų klaipėdiečių, kurie mėgsta pasimėgauti jos teikiamais malonumais?

Gyvenimas pajūryje – magiškas. Nors oras prie jūros neretai būna permainingas, dažnai lyja, pučia stiprus vėjas, tačiau tai nesutrukdo mėgautis vandens pramogomis: skrosti bangomis vandenlente ar skristi jėgos aitvaru. Taip pat man patinka keliauti po užsienio šalis, kur nepamirštami įspūdžiai visada garantuoti.

Ačiū už pokalbį!


Kiti straipsniai