Kaip žinoti, ar man tinka programavimas

Lina Skrupskelienė - 2021.09.28

Jei jau nusprendėte pradėti naują karjerą ir tapti programuotoju,  tikriausiai natūraliai kyla klausimas, ar tikrai pasiseks, ar esate tikrai tinkamas šiai profesijai.

Šia tema parašyta daugybė straipsnių ir apžvalgų, jos visos nagrinėja sėkmingo programuotojo asmenines savybes. Dauguma straipsnių ir Baltijos technologijų instituto aplinkos specilistų sutinka su žemiau pateiktomis gero programuotojo asmeninėmis savybėmis:

1. Kantrybė

Tai viena svarbiausių sėkmingo programuotojo savybių. Programuotojai tarpusavyje juokauja, kad šis mokslas yra tarsi mezgimas. Taigi programavimas yra ypatingos kantrybės, kruopštumo reikalaujantis procesas. Jei asmuo, norintis tapti programuotoju, nesimėgaus šiuo procesu, tai gali tapti ilga kančia.

2. Atsakomybė

Dažno programuotojo teigimu  parašytas programinis kodas savo veikimu gali turėti didžiulius padarinius. Taigi  atsakomybė yra viena pagrindinių ir daugiausiai lemiančių savybių programuojant.

3. Tolerancija klaidoms

Pastebėtina ir tai, kad programavimas yra nuolatinis kodo taisymas. Labai svarbu suvokti, kad pats procesas ypatingai didele dalimi yra nuolatinė klaidų paieška ir jų taisymas.
Jūs turite žinoti, kad nuolat klysite ir kad tai yra darbo dalis. Dažnai tolerancija klaidoms ir gebėjimas nuolat toleruoti klaidų taisymą yra brangi asmeninė programuotojų savybė.

4. Kūrybingumas

Galbūt taip ir neatrodo iš šalies, tačiau programavimas yra ir itin kūrybingas procesas. Yra labai daug būdų programavime pasiekti tą patį rezultatą ir dažnai tam padeda būtent kūrybingumas ir sumanumas.

5. Loginis mąstymas

Tikriausiai dažniausiai girdima programuotojams reikalinga savybė. Be abejo loginis mąstymas reikalingas – loginis mąstymas padės jums skaidyti problemas į dalis, prisiminti taisykles ir jas metodiškai sekti.
Nepervertinkite šios asmeninės savybės – ši savybė reikalauja tiesiog tikėti taisyklėmis ir metodika.  Jei problemą sprendžiate metodiškai, pagal aiškias taisykles, pasieksite tą patį rezultatą.


Vis dar nesate tikras, ar programavimas tinka Jums? Skirkite kelias minutes atsakymams į 10 klausimų – testas įvertins loginį mąstymą, problemų atpažinimą ir sprendimą bei dėmesio valdymą.
Pirmą žingsnį sėkmingos IT karjeros link ženkite jau dabar – atlikite IT testą ir susisiekite su mumis. Jei norite pasikonsultuoti ir aptarti Jūsų situaciją, kreipkitės el. paštu bit@bit.lt arba telefonu +370 652 32000

Kiti straipsniai