Linas: Bilietą į Tailandą be atgalinio skrydžio nusipirkau spontaniškai

Justina Mikeliūnaitė - 2018.07.27

Negalintiems pakęsti rutinos, ieškantiems naujų iššūkių, svajojantiems daug keliauti ir derinti darbus su pramogomis IT sritis siūlo vis daugiau galimybių rinktis digital nomad gyvenimo būdą.

Programuotojas, “BIT”  instituto dėstytojas Linas Pagirys su IT įranga, sistemomis ir įrankiais susiduria nuo pat vaikystės, pradedant kompiuteriniais žaidimais ir jų adaptavimu, baigiant darbu su skirtingomis platformomis ir web sprendimais. Tai yra jo gyvenimo būdas – mėgiama veikla ištrina ribą tarp darbo bei laisvalaikio.

Linas mėgaujasi IT industrijos suteikiamu gyvenimo balansu – galimybe turėti savo biurą-tvirtovę, tačiau kartu keliauti po visą pasaulį ir dirbti nuotoliniu būdu. Programuoti jam teko iš tokių vietų kaip Balis (Indonezija), Tailandas, Kambodža, Didžioji Britanija, Italija, Vokietija ir kt. Kelionės suteikia galimybę sutikti įdomių žmonių – klientų, tiekėjų ir partnerių bei kurti geresnį, patogesnį pasaulį.

Kas paskatino išbandyti digital nomad gyvenimo būdą? Ar ilgai svarstėte, kokios buvo lemiamos priežastys?

Po trejų laisvai samdomo programuotojo darbo metų pasijutau finansiškai stipresnis, išaugo pramogų poreikis. Nors keliauti vienam atrodė keista, norėjosi išbandyti viską. Pirmam digital nomad gyvenimo būdo patyrimui ir išbandymui, kaip jausiuos keliaudamas vienas, pasirinkau savaitės kelionę į Rygą, kur nekalbama lietuviškai, tačiau nedidelis atstumas leidžia prireikus bet kada grįžti namo. Tas laikas iki šiol yra vienas įsimintiniausių, vis dar bendrauju su ten sutiktais žmonėmis – naujos pažintys, draugų ratas vienam bastantis po barus, dirbant kavinėse ir bendraujant per rūkymo pertraukėles atsiranda labai greitai.

Tačiau didžiosios nomad kelionės idėja į Aziją gimė visiškai spontaniškai, tiesiog kartą atsikėlęs ryte nutariau padaryti kažką neįprasto, kvailo – radau akciją ir per maždaug 10 min. nusipirkau bilietą į Tailandą be atgalinio skrydžio ir nuėjau dirbti lyg niekur nieko. Niekur nebuvau buvęs, tad šalį rinkausi pagal atstumą (kad būtų ne Europoje) ir bilietų kainas. Tik po trijų mėnesių, iki skrydžio likus savaitei, supratau, ką padariau.

Ar buvo sunku pasiryžti išeiti iš komforto zonos ir keliems mėnesiams išvykti? Kas kėlė abejonių?

Sunkiausia buvo pasidaryti skiepus. Tiesą pasakius, nieko nebijojau – turėjau pinigų, mokėjau anglų kalbą, kas blogo galėtų nutikti? Pasiruošiau visiems gyvenimo atvejams – turėjau tris skirtingų bankų mokėjimo korteles, du telefonus, pakrovėjus. Blogiausiu atveju, galima užsidaryti artimiausiame viešbutyje, nurimti ir apgalvoti tolesnius veiksmus. Bijoti, kad kažkas užpuls gatvėje ir nevykti į kelionę – tas pats, kas neiti į parduotuvę baiminantis, kad nutrenks automobilis.

Kokius namų darbus svarbiausia atlikti prieš išvykstant? Ar pačiam pavyko apgalvoti visus niuansus ir išvengti nemalonių netikėtumų keliaujant?

Žinoma, tai priklauso nuo individualių keliaujančiojo poreikių, tačiau svarbiausia su savimi turėti lengvą kompiuterį ir pakrovėją. Tai digital nomadui būtini daiktai, o be viso kito galima išgyventi – be technikos darbui kuprinėje pravartu turėti keletą rūbų ir kuo įmanoma palengvinti svorį.

Pavyzdžiui, nusiskutus plikai, nereiks tampyti šampūnų buteliukų 🙂
Ar apie galimybę dirbti ir keliauti svarstėte jau rinkdamasis programavimo specialybę, ar tokia mintis atėjo vėliau?

Rinkausi programavimą, nes tai buvo populiaru, be to – visą gyvenimą praleidau prie kompiuterio, išsėdėti prie ekrano 16 val. – ne naujiena. Mano abu tėvai informatikai. Dirbau IT projektuose, buvau glaudžiai susijęs su šia sritimi.

Kokie buvo pirmieji įspūdžiai ir iššūkiai iškeliavus į pirmą ilgesnę kelionę, kurią derinote su darbu?

Gyvenimas daug paprastesnis nei kartais atrodo. Būti svetimoje šalyje ir visiškai joje nepakeliauti, kai klientai užverčia darbais – NORMALU. Nesitikėkite, kad galėsite kasdien keliauti ir turistauti. Mano nuomone, prioritetą, net ir keliaujant, visada būtina teikti darbui, o pramogas planuoti laisvu laiku. Tuomet klientai nepajus stipraus pablogėjimo (tempo, kokybės). Nors darbo greitis neišvengiamai sulėtės, darbinės užduotys turi likti vienu iš svarbiausių dalykų dienotvarkėje.

Kokie pagrindiniai digital nomad gyvenimo būdo privalumai, lyginant su darbu biure?

Labai svarbu suprasti, jog blogo pasirinkimo nėra. Pasirinkimą turėtų lemti asmenybė ir individualūs poreikiai. Digital nomad gyvenimo būdas tiks žmogui, kuriam gyvenime patinka šiek tiek betvarkės, kuris siaubingai nemėgsta rutinos, kuris geba susikaupti triukšmingoje aplinkoje ir nekreipti dėmesio, ką kiti apie jį galvoja. Šis gyvenimo būdas tuo ir nuostabus, kad yra sunkiai nuspėjamas, saugumui ir rutinai atvirkščias variantas.
Ačiū už pokalbį!


Norite ir jūs laisvai keliauti po pasaulį bei dirbti ten, kur tik pageidaujate? Rinkitės vieną iš paklausių IT specialybių, registruokitės ir ženkite pirmą ingsnį naujo gyvenimo link!

Kiti straipsniai