Martynas: Per pusmetį įsidarbinau programuotoju tarptautinėje įmonėje

Justina Mikeliūnaitė - 2018.10.10

32 metų Martynas Kybartas iš Vilniaus visiškai pakeisti profesinės veiklos sritį apsisprendė jau po 30-ojo gimtadienio. Įgijęs elektronikos inžinieriaus specialybę jis 8 metus dirbo automobilių elektroninės įrangos gamybos įmonėje techniku, ūkvedžiu.

Pajutęs, kad trūksta iššūkių, nutarė išbandyti programavimą – baigė Front End kursus, pusmetį savarankiškai tęsė mokslus ir po keleto mėnesių intensyvių paieškų įsidarbino tokioje įmonėje, apie kokią svajojo. Šiandien jis – „Devbridge“ Front End programuotojas, besimėgaujantis nuostabiu jausmu, aplankančiu išsprendus sudėtingus programavimo galvosūkius.

Kas paskatino rinktis skaitmeninę profesiją ir būtent programavimą? Seniai tuo domitės ar į kursus atėjot gauti žinių „nuo nulio“?

Ankstesnis darbas automobilių elektroninės įrangos gamybos įmonėje nebeteikė iššūkių. Supratau, kad turiu nedelsiant keisti darbo sritį. Norėjosi perspektyvesnės, įdomesnės, geriau apmokamos specialybės.

Dėl šių priežasčių ir pasirinkau programavimą. Esu šiek tiek programavęs mikrovaldiklius, universitete mokiausi bazinių programavimo žinių, tačiau neturėjau jokios web programavimo patirties, tad kursai man buvo puiki pradžia.

Kaip į sprendimą keisti darbo sritį reagavo artimieji, draugai?

Priėmęs sprendimą keisti profesiją, labai daug palaikymo sulaukiau iš žmonos, kuri taip pat sėkmingai persikvalifikavo į IT sritį. Palaikė bei naudingomis pamokomis pasidalino ir draugas programuotojas, nesulaukiau jokių neigiamų atsiliepimų dėl savo pasirinkimo.

Ar kursai pateisino lūkesčius? Kas, Jūsų nuomone, mokymuose buvo vertingiausia?

Kursais tikrai nenusivyliau. „Pakrapštėme“ visko po truputį. Mokymai suteikė puikius web programavimo pagrindus, buvo nuoseklūs, susipažinau su pagrindinėmis šiuo metu naudojamomis programavimo technologijomis.

Ar greitai pavyko įsidarbinti? Kaip manot, kokios žinios, patirtis ir asmeninės savybės padėjo tą padaryti?

Po kursų pusantro mėnesio mokiausi savarankiškai, tuo pat metu ieškodamas darbo. Įsidarbinau po 2 mėnesių. Manau, kad tą padaryti padėjo mano užsispyrimas, noras mokytis ir nebijojimas daryti naujus dalykus gyvenime.

Aš tiksliai žinojau, kokioje įmonėje noriu dirbti, ir siekiau to maždaug pusmetį. Labiausiai mane domino didelės, tarptautinės, gerą vardą turinčios kompanijos, subūrusios IT srities profesionalus, iš kurių galėčiau išmokti geriausių praktikų.

Ar daug teko išsiųsti CV, pereiti darbo pokalbių? Dalyvavote konkursuose pagal skelbimus ar daugiau rodėt iniciatyvą, siūlėtės padirbėti įmonėse, kurios jums buvo įdomios, klausinėjot pažįstamų?

Po kursų baigimo gavau praktikos pasiūlymų, tačiau norėjau iš karto pradėti apmokamą darbą, tad savo iniciatyva siuntinėjau CV su nuorodomis į mano portfolio.

Sudominau ne vieną įmonę, kurios duodavo atlikti užduotis. Tos užduotys padėjo toliau tobulėti, kol galiausiai pasiekiau savo tikslą. Iki įsidarbinant dalyvavau dviejuose pokalbiuose dėl darbo ir trijuose dėl praktikos.

Pasirinkote darbą programavimo paslaugų įmonėje „Devbridge“. Kokius šios kompanijos, kaip darbdavio, privalumus išskirtumėte?

Joje dirba vieni geriausių IT specialistų, taip pat man imponuoja įmonės lankstumas, požiūris į darbuotoją, atgalinio ryšio kultūra, sudarytos sąlygos nuolat mokytis ir tobulėti, draugiška aplinka darbuotojui ir linksmybės.

Kaip dabar atrodo Jūsų darbo diena – kokias užduotis atliekate, už ką esate atsakingas?

„Devbridge“ įmonėje dirbu komandose prie didelių ir įdomių web projektų. Esu atsakingas už Front End dalį. Šiuo metu dažniausiai dirbu prie CSS dalies, kartais gaudamas progą pasigilinti ir į Javascript bei react framework (karkasą). Buvimas komandos dalimi ir sėkmingas užduočių įgyvendinimas suteikia didžiausią prasmės jausmą darbe.

Kas programuotojo specialybėje labiausiai patinka? Kokie didžiausi šios profesijos privalumai? Kaip pasikeitė Jūsų gyvenimas pradėjus dirbti šioje srityje?

Programavimas yra įdomus galvosūkis, kurį išspręsti kartais prireikia daug jėgų, bet kai išsprendi – jausmas būna nuostabus. Tai labai dinamiška profesija, gera mankšta smegenims. Kiekviena diena darbe iššūkis, auginantis charakterį.

Kokių tolesnių karjeros planų turite, ko dar norėtumėte išmokti, pasiekti? Kokius profesinius tikslus sau keliate?

Noriu toliau gilintis į Front End, išmokti Javascript programavimo kalbos bei jos bibliotekų. Nuo Front End lengviausia pradėti programavimą, be to, ši sritis yra labai dinamiška ir perspektyvi.

Kaip manot, kokios svarbiausios kompetencijos bus reikalingos norint būti paklausiu, konkurencingu programuotoju ateity?

Norėdamas būti paklausiu programuotoju, turi nuolat domėtis naujausiomis tendencijomis, būti atsakingu, nenustoti mokytis naujų dalykų ir stengtis tapti geriausiu savo srities specialistu.

Ačiū už pokalbį!


Kiti straipsniai