Nenori būti programuotoju? Tapk duomenų analitiku

Justina Mikeliūnaitė - 2018.06.20

Ieškote perspektyvios, įdomios ir praktiškai pritaikomos specialybės? Svarstėte galimybę tapti programuotoju, tačiau jaučiate, kad programavimas – ne jums? Pasaulyje kasdien sukuriami neįtikėtini įvairių duomenų kiekiai ir jie tik auga. 

Kad bitai kompiuterio ekrane virstų visiems suprantama ir naudinga informacija, reikalingi duomenų analitikai. Jų poreikis rinkoje tik augs.

Jei esate linkęs analizuoti, visur ieškote sąsajų ir logikos, jums nesvetimas kruopštumas, atsakingumas, smalsumas ir noras skaičius paversti praktiška informacija, prieinama visiems, jums gali patikti duomenų analitiko darbas. Duomenys yra visur – nuo žemėlapių programėlės mobiliuosiuose įrenginiuose, padedančios greitai nuvykti į reikiamą vietą, iki jums individualiai pritaikytų reklamų internete.

Pradėti naują karjerą galite nepriklausomai nuo to, ką dirbote ar mokėtės anksčiau. Jei su programavimu neturite nieko bendro, jūsų gyvenimiška patirtis kitoje srityje gali būti neįkainojama, nes būtent jūs bitukus iš kompiuterio disko galite patalpinti ten, kur reikia, parinkdami tinkamą kontekstą ir suteikdami ir jiems prasmę.

Duomenų kiekiai nuolat auga – jiems apdoroti reikalingi išmanūs specialistai

XXI a. darbo rinka itin sparčiai keičiasi, nuolat atsiranda naujų specialybių ir profesijų, kurių vos prieš kelis metus dar nė įsivaizduoti negalėjome. Tad renkantis karjeros kelią svarbu atsižvelgti ne tik į savo gabumus, asmenines savybes ir sritis, kurios artimos širdžiai, bet ir į profesijos perspektyvumą, lankstumą ateities darbo rinkoje. Net 90% duomenų buvo sukurti per pastaruosius dvejus metus. Vadinasi, dar po dvejų metų senesnė nei keturių metų informacija sudarys tik 1%. Akivaizdu – vien „Excel“ žinių nepakaks. Ko laukti?

Jei norite sieti savo karjerą su duomenų analitika ir būti paklausūs, gerai apmokami specialistai, būtina ne tik įgyti bazines žinias apie naujausius duomenų apdorojimo metodus, bet ir nuolat atnaujinti savo žinias. Duomenų analitiko darbas – remiantis duomenimis priimti geriausią sprendimą per trumpiausią galimą laiką. Giliai duomenų analizei reikalingos ir statistikos žinios, kurios įgyjamos praktikoje.

Norint pradėti duomenų analitiko karjerą, svarbu išmokti duomenis pasiruošti, vizualizuoti, modeliuoti. Šiais laikais CV, kuriame pabrėžiama meilė skaičiams ir patirtis analizuojant didelius kiekius duomenų, tikrai neliks nepastebėtas.

Daugiausia dėmesio mokymuose skiriama praktikai

Pradėkite naują karjerą duomenų analitikos srityje arba pagilinkite turimas žinias su mūsų trumpaisiais kursais python analitikams. Per 2 mėnesius intensyvių praktinių užsiėmimų metu išmoksite duomenų klasifikavimo, sąryšių paieškos, prognozavimo, praktinių „machine learning“ pagrindų, parinkti tinkamiausią analizės metodą, patikrinti rezultatų patikimumą.

Baltijos technologijų institute dirba tik patyrę savo srities ekspertai, sekantys rinkos pulsą ir negailintys praktinių patarimų iš savo darbinės patirties.

Baigę duomenų analitikos kursą jūs ne tik mokėsite nupiešti informatyvias ir patrauklias diagramas, bet ir suprasite, kas jose pavaizduota ir net sugebėsite argumentuotai paaiškinti kitiems.

Net 80% darbo laiko užtrunka duomenų pasiruošimas, susisteminimas, išvalymas ir sutvarkymas. Jūs išmoksite tai atlikti atidžiai, sparčiai ir efektyviai – nesvarbu, ar tai būtų tiesiog tekstiniai CSV failai jūsų kompiuteryje, ar milžiniškos SQL duomenų bazių lentelės kažkur toli serveriuose.

Atliksite užduotis su realiais duomenimis juos klasifikuodami, ieškodami sąryšių ir prognozuodami – įgysite praktinius „machine learning“ pradmenis. Mokėsite parinkti tinkamiausią analizės metodą ir patikrinti rezultatų patikimumą. Būtent šių žinių bei įgūdžių ir reikia šiandienos darbdaviams iš duomenų analitiko.

Platesnės finansavimo galimybės

Jei norite pakeisti kryptį ir pradėti naują karjerą IT srityje, nedelskite ir registruokitės į kursus. Motyvuotiems, rimtai dirbti pasiryžusiems žmonėms, galime pasiūlyti praktiką IT įmonėje. Taip pat turite puikią galimybę gauti finansavimą persikvalifikavimui ar naujos kvalifikacjios įgijimui. Lietuvos darbo biržos finansavimas dabar gali būti suteikiamas ne tik ten užsiregistravusiems darbo ieškantiems žmonėms, bet ir šiuo metu dirbantiems asmenims, norintiems persikvalifikuoti ar pakelti savo kvalifikaciją.

Pirmą žingsnį sėkmingos IT karjeros link ženkite jau dabar – atlikite IT testą ir susisiekite su mumis. Jei norite pasikonsultuoti ir aptarti Jūsų situaciją, kreipkitės telefonu +370 652 32000

Kiti straipsniai