Nenori būti programuotoju? Tapk testuotoju

Justina Mikeliūnaitė - 2021.09.21

Jus domina IT sritis, tačiau netraukia programavimas? Gal net bandėte mokytis programuoti ir įsitikinote, kad tai – ne jums? Tam, kad programuotojų sukurtos naujos programos veiktų sklandžiai ir teisingai, būtina jas ne kartą išbandyti ir patikrinti iki smulkmenų, tad šiandieninėje IT rinkoje geras programinės įrangos testuotojas yra tiek pat paklausus, kiek ir programuotojas.

Jei esate itin kruopštus, pastabus detalėms ir atsakingas žmogus, kuriam ne prie širdies programavimas, pasidomėkite testuotojo karjera. Ši sritis puikiai tinka tiek profesinį kelią dar tik besirenkantiems abiturientams ar studentams, tiek žmonėms, nusprendusiems keisti specialybę į perspektyvesnę ir sau tinkamesnę.

“Rankino testavimo vis dar reikia, ir visada reikės, bet ilgainiui automatinio vis daugėja ir tai keičia rankinį darbą. Esminis skirtumas tarp programuotojo ir testuotojo yra tai, jog testuotojo programavimo užduotys yra lengvesnės, užtenka mažesnio žinių bagažo norint pradėti ir įsivažiuoti. Ilgainiui žmogus savaime išmoksta daugiau jau darbo vietoje. Vyrensiesiems testuotojams darbo baras plečiasi eksponetiškai. Iš programinės pusės, didelės sudėtingos struktūros, kurios apjungia versijavimo valdymą, testuoja atnaujintą kodą po ikėlimo, ir jei gerai – praleidžia. Ir dar daug visko.” – testuotojo darbo specifika dalinasi BIT praktikos dėstytojas Naglis Mockevičius.

Itin sėkmingai į testuotojus persikvalifikuoti geba asmenys, kuriems nesvetimos itin daug atidumo ir pastabumo detalėms reikalaujančios užduotys – administraciniai, teisiniai darbai, taip pat puikiai persiorientuoja ir finansų sektoriaus specialistai – apskaitininkai, buhalteriai ir pan.

Programinės įrangos testavimo profesija – puiki galimybė suderinti ir pritaikyti gausų asmeninių savybių ir žinių spektrą. Tai labai plati sritis: galima rinktis verslo ar techninę kryptį, pasukti konkrečios specializacijos arba universalaus specialisto keliu. Kiekvienas testuotojas atlieka tam tikro filtro tarp programuotojo ir kliento vaidmenį, tad nuo to, kaip gerai šis specialistas atliks savo darbą, priklauso bene pusė bet kurio projekto sėkmės.

Testuotojų poreikis tik didėja

Darbo rinka šiandien itin dinamiška, tad renkantis profesiją svarbu įvertinti jos perspektyvumą. Statistikos duomenimis, IT įmonės į testavimą ir kokybės kontrolę investuoja daugiau nei 26 proc. biudžeto. Tai leidžia teigti, kad 15-20 proc. visų IT rinkos darbo vietų sudaro testuotojai. Testavimas atliekamas siekiant nustatyti kuriamos programinės įrangos veikimo teisingumą, pilnumą, saugumą bei kokybę. Kuo labiau auga IT rinka, tuo labiau auga ir testuotojų poreikis.

„Be testuotojų neišsiverčia nė vienas naujai kuriamas ar vystomas projektas. Kasdien augantys kuriamo kodo kokybės reikalavimai augina ir žmonių, kurie tą kokybę užtikrintų, poreikį. Mūsų įmonėje testavimas, kaip atskira veiklos kryptis, atsirado prieš daugiau nei 6 metus. Per šį laikotarpį komandos žmonių skaičius išaugo nuo kelių iki keliolikos. Įmonės verslo plėtros planai ir nauji prasidedantys projektai leidžia daryti prielaidą, jog jau artimiausiu metu dabartinis turimų testuotojų skaičius gali išaugti dvigubai“, – prognozuoja kokybiškus IT sprendimus pasaulinėms telekomunikacijų, finansų ir logistikos rinkoms kuriančios komandos „Baltic Amadeus“ personalo ir marketingo vadovas Darius Dužinskas.

Vertinamos asmeninės savybės

Specialistas pastebi, kad testavimas yra labai įvairialypė veikla, kurioje dera iš pažiūros skirtingi dalykai – techninis mąstymas, komunikaciniai ir bendradarbiavimo įgūdžiai, kruopštumas, pastabumas detalėms, gebėjimas valdyti krizines situacijas. „Visas šias išvardintas savybes ir turi turėti testuotojai, norintys dirbti pas mus. Žinios ir patirtis, be abejo svarbu, tačiau tai įgyjama, todėl paieškų metu dėmesį labiau kreipiame į reikalingas asmenines savybes ir vertybinį žmogaus pagrindą. Rasti, turėti ir išlaikyti geriausius testavimo specialistus yra vienas svarbiausių mūsų uždavinių“, – akcentuoja D.Dužinskas.

Platesnės finansavimo galimybės

Jei norite pakeisti kryptį ir pradėti naują karjerą IT srityje, nedelskite ir registruokitės į kursus. Motyvuotiems ir rimtai dirbti pasiryžusiems žmonėms, galime pasiūlyti praktiką IT įmonėje.
Taip pat turite puikią galimybę gauti finansavimą persikvalifikavimui ar naujos kvalifikacjios įgijimui. Lietuvos užimtumo tarnybos finansavimas dabar gali būti suteikiamas ne tik ten užsiregistravusiems darbo ieškantiems žmonėms, bet ir šiuo metu dirbantiems asmenims, norintiems persikvalifikuoti ar pakelti savo kvalifikaciją.
Pirmą žingsnį sėkmingos IT karjeros link ženkite jau dabar – atlikite IT testą ir susisiekite su mumis. Jei norite pasikonsultuoti ir aptarti Jūsų situaciją, kreipkitės  telefonu +370 652 32000

Kiti straipsniai