Buvęs ISM universiteto rektorius Nerijus Pačėsa tapo "BIT" instituto prezidentu

- 2017.09.27

Naujos kartos instituto „BIT“, kuriame ruošiami skaitmeninių technologijų specialistai, prezidentu tapo buvęs ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius doc. dr. Nerijus Pačėsa.

„Ketvirtoji pramonės revoliucija kelia didelius iššūkius – sudėtingėjant technologinei aplinkai, augant robotizacijai ir kuriantis kiberfizinėms sistemoms programinis raštingumas taps nauju reikalavimu kvalifikuotiems darbuotojams. Taigi gavęs kvietimą prisijungti prie „BIT“ instituto veiklos, kurios pagrindas – programavimo mokymai, mielai sutikau.

Tačiau ne tik dėl veiklos įdomumo, bet ir dėl akademijos steigėjų vertybinių nuostatų bei verslo kultūros. Man labai svarbu, ar verslas kuria visuotinę vertę ir kaip jis prisideda prie visuomenės išsilavinimo bei valstybės konkurencingumo“, – apie naujas perspektyvas profesinėje srityje kalba Nerijus Pačėsa.

Patirtis ir iš verslo, ir iš edukacijos sričių

N. Pačėsa 6 metus ėjo ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektoriaus pareigas. Vadovavo Kauno regiono plėtros agentūrai ir didžiausiam statybos, ūkio ir buities reikmenų prekybos tinklui „Senukų prekybos centras“. Taip pat jis yra BOD grupės, Amerikos prekybos rūmų ir „Global Lithuanian Leaders“ valdybų narys.

Turėdamas daugiau kaip 25 metų patirtį versle ir daugiau nei 10 metų – edukacijos srityje, N. Pačėsa savo sukauptas žinias vertina kaip dvi lygiavertes branduolio puses, kurias jis realizuos naujoje savo pozicijoje.
„Sieksime, kad informacinių ir komunikacinių technologijų programos „BIT“ instituto būtų labai lanksčios ir atliepiančios naujausias technologijų kaitos tendencijas bei aktualius verslo poreikius. Taip pat planuojama tarptautinė plėtra“, – trumpai apie savo tikslus akademijoje kalba N. Pačėsa.

Darbo krypties keitimas taps įprasta tendencija

Akivaizdu, kad nuolatinė dinamika jau dabar tampa pagrindine darbo rinką veikiančia jėga, todėl gebėjimas greitai adaptuotis ir atrasti naujus sugebėjimus tampa būtinybe.

Aukštosios mokyklos dažnai nespėja reaguoti ir ruošti rinkos poreikius atitinkančių specialistų. Taigi vis daugiau žmonių atranda poreikį mokytis jau dirbant, nuolat tobulinti savo sugebėjimus arba netgi radikaliai keisti kryptį atsižvelgiant į darbo rinkos tendencijas.

Koncentruotų kursų metu skaitmeninių profesijų mokantis „BIT“ institutas siekia efektyviai užpildyti itin trūkstamų profesionalų spragas.
„BIT“ institute rengiami intensyvūs programavimo kalbų, skaitmeninio dizaino ir dirbtinio intelekto, taip pat skaitmeninės rinkodaros ir kitų susijusių sričių kursai. Šios karjeros savo paklausa dėkingos dar ir tuo, kad yra globalios. Skaitmeninių profesijų specialistai jau dabar yra tarp paklausiausių daugelyje pasaulio šalių.

Kiti straipsniai