Osvaldas: Nebeįsivaizduoju kitokio darbo

Dvidešimtmetis Osvaldas Beniušis darbą sporto klube po BIT kursų iškeitė į programuotojo karjerą. Paskutinę praktikos dieną jis sulaukė būsimo darbdavio skambučio, kuris tapo jo karjeros IT srityje kelio pradžia. Dėl mėgstamo darbo Osvaldas nepabūgo pakeisti net gyvenamąją vietą ir persikėlė iš Klaipėdos į Kauną. Tačiau šie pokyčiai Osvaldui buvo lengvi ir šiandien jis nebeįsivaizduoja savęs, dirbančio kitokį darbą.
Kokia pagrindinė Tavo veikla buvo iki Baltijos technologijų instituto kursų?
Prieš pradėdamas programavimo kursus dirbau sporto klube ir laukiau rudens, nes planavau stoti į universitetą studijuoti IT.
Kaip susidomėjai IT sritimi?
Metęs kolegiją nežinojau, ką noriu toliau veikti. IT pasirodė visai priimtina sritis. Buvau truputį su ja susipažinęs, mokykloje šis dalykas sekėsi gerai, traukė darbo pobūdis ir tai, kad IT sritis verčia nuolat mokytis, kas man yra didžiausias privalumas.
Kodėl nusprendei pradėti mokytis Baltijos technologijų institute ir kaip pasirinkai konkrečią programavimo kalbą?
Baltijos technologijų instituto pavadinimą išgirdau Darbo biržoje (dabar – Užimtumo tarnyba). Rinkausi ilgąsias Java programavimo studijas, nes tuo metu nežinojau, ką noriu programuoti. Java programavimo kalba siūlė daugiausiai ateities galimybių, todėl ją ir pasirinkau.
Kaip į tokį sprendimą reagavo Tavo draugai, artimieji?
Atrodo visi reagavo gerai.
Kaip sekėsi mokytis BIT? Ar kursuose gavai tai, ko tikėjaisi? Su kokiais iššūkiais susidūrei? Kokie įgūdžiai bei žinios buvo naudingiausios?
Dar gimnazijoje pastebėjau, kad man geriausiai sekasi mokytis trumpais, bet intensyviais intervalais, o ilgiau besimokant mano produktyvumas stipriai nukenčia. Moku mokytis, žinau kaip man geriau, todėl man BIT kursai nebuvo sudėtingi. Tam didžiausią įtaką padarė geras dėstytojas. Į kursus atėjau nieko nesitikėdamas. Žinojau tik tai, kas per daiktas yra HTML, ir tai, kad Java yra plati kalba.
Iš pradžių viskas pasirodė sudėtinga: nuo mygtukų spalvinimo iki duomenų bazių struktūrizavimo. Pirmą kartą buvo sunku, antrą – taip pat sunku, po dešimto karto jau tapo daug aiškiau. Kuo labiau gilinausi, tuo lengviau buvo studijuoti. Didžiausias iššūkis buvo praktikos ir darbo ieškojimas. Naudingiausias įgūdis, gautas kursų metu, – greitas „googlinimas“, o naudingiausios žinios – patys pagrindai (duomenų struktūros, algoritmai, http).
Kaip greitai po kursų baigimo pavyko įsidarbinti? Kaip manai, kokie gebėjimai ir Tavo asmeninės savybės lėmė greitesnį įsidarbinimą po kursų?
Skambučio dėl darbo sulaukiau eidamas namo po paskutinės dienos praktikoje. Prieš kvietimą dirbti man davė išspręsti mažą užduotį, o prieš pasirašant sutartį dar davė atlikti testą, kad įsitikintų, ar nedaviau kažkam kitam išspręsti užduoties už mane. Turėjau keletą darbų „GitHub“ platformoje, aiškiai parašiau, ką moku, ko tikiuosi. Manau, kad greitai tobulėjau. Galbūt iš CV ar bandomojo laikotarpio darbdavys tai pastebėjo ir mane pasiliko.
Papasakok apie savo dabartinę darbovietę ir savo pareigas. Kaip atrodo įprastinė Tavo darbo diena? Kokias užduotis atlieki? Kaip jautiesi šioje darbo vietoje?
Dabar dirbu įmonėje Scoding. Tai – puiki darbovietė. Nežinau, ko kito galėčiau norėti. Aš pats didžiąją laiko dalį dirbu su Laravel, kartais su plain PHP, žinoma, tenka parašyti ir JavaScript kodo. Įprasta darbo diena praeina labai greitai. Daug laiko praleidžiu kurdamas naują funkcionalumą, dar daugiau – taisydamas tai, ką vakar sukūriau.
Kas programuotojo specialybėje labiausiai patinka? Ką laikai didžiausiu šios profesijos privalumu. Kaip pasikeitė Tavo gyvenimas, pradėjus dirbti šioje srityje?
Ši specialybė verčia mokytis ir galvoti. Didžiausias privalumas – darbas biure su visais to privalumais (įskaitant ir poilsio akimirkas žaidžiant stalo futbolą). Nebeįsivaizduoju kitokio darbo.
Kaip įsivaizduoji tolimesnį savo profesinį kelią ir karjerą? Ko dar norėtum išmokti, pasiekti?
Tolimesnis kelias paprastas – toliau dirbti ir tobulėti. Kartais pagalvoju apie universitetą, bet nežinau, ar prisiversčiau 4 metus ten „tupėti“. Tiesiog tai ne man. Tikrai dar kartą rinkčiausi Baltijos technologijų institutą, nes čia per trumpą laiką galima išmokti labai daug naudingų dalykų. Malonu dirbti su BIT dėstytojais, o kursų metu labai greitai galima pajusti progresą, kas motyvuoja mokytis dar daugiau.
Kaip manai, kokių kompetencijų prireiks norint išlikti darbo rinkoje paklausiu ir konkurencingu programuotoju?
Svarbiausia – neatsilikti nuo naujų technologijų, tačiau nepamiršti ir pagrindų.
Dėl darbo iškeitei gyvenamąją vietą Klaipėdoje į naują – Kaune. Ar nebuvo sunku ryžtis tokioms permainoms? Ką patartum tiems, kurie dirba nemėgstamą darbą, tačiau baiminasi pokyčių, abejoja savo galimybėmis siekti programuotojo karjeros?
Persikelti į kitą miestą nebuvo sunku, nes Kaune jau turėjau kur laikinai gyventi, taip pat čia studijuoja mano mergina. Jei kažkas labai bijo ar negali visko keisti, siūlyčiau susidėlioti konkrečius tikslus, susikurti planą, kaip to siekti.
Dėkui už pokalbį!