Valdas Žiemys: "Programuotojai retai tampa žvaigždėmis, nes ten viską lemia kolektyvinis darbas"

Valdas Žiemys - 2017.05.16

Vienas iš labiausiai patyrusių mūsų komandos narių Valdas Žiemys dalinasi mintimis apie programavimą ir  kaip tapti programuotoju šiandien.

Kada pradėjote programuoti? Kada nusprendėte, kad tai jūsų pašaukimas?

Pradėjau mokykloje 9 klasėje – dabar būtų gimnazijos 1 klasė. Man iš karto patiko galimybė “suvaldyti” krūvą geležių, laidų, šviečiančių ekranų bei mirgančių lempučių ir pabandyti suprasti kaip visa tai veikia. Apie dirbtinį intelektą dar tada labai negalvojau, bet apie kompiuterinius žaidimus tai taip 🙂

Dabar jau galiu suprasti kas, kaip ir kodėl ten tuose kompiuterio viduriuose vyksta – bent jau iš programuotojo perspektyvos. Nors turiu pripažinti, kad kaip veikia tranzistorius ar mikroschemos arba kuo “neutralas” skiriasi nuo “žemės” turiu tik labai bendrą supratimą.

Kokia mėgstamiausia technologija, kurią naudojate? 

Man vis dar patinka naudoti JAVA – kalba, turinti puikius įrankius rašyti, derinti kodą. Java kalba parašyta “milijonai” naudingų bibliotekų. Taip pat imponuoja jos paplitimas pradedant telefonais ir baigiant debesų servisais.

Ar žinote asmenį, kuriuo žavitės savo srityje?

Programuotojai retai tampa žvaigždėmis didesniuose projektuose, nes ten viską lemia kolektyvinis darbas. Bet gal būt kaip pavyzdį galima būtų nurodyti brolius Dailides, programos “Pixelmator” kūrėjus, drąsiai konkuruojančios su tokiu gigantu kaip Adobe Photoshop.

Koks Jūsų manymu yra IT rinkos potencialas? Kas su ja nutiks?

Kol kompiuteriai patys nepradėjo kurti sau programų, tol žmonės – programuotojai turės darbo. O kadangi kompiuteriai apima vis naujas ir naujas sritis tai to darbo daugės ir daugės. O nutikti gali daug visokių revoliucijų su dirbtinio intelekto sistemų paplitimu 🙂

Kodėl Jus žavi IT rinka?

Smagu todėl, kad negali sustoti – kiekvieną akimirką atsiranda kažkas naujo, kažkokios technologijos pasidaro madingos, kitos praranda savo žavesį, todėl pastoviai reikia sekti naujienas ir programavimo tendencijas.

Nuo ko pradėti norint tapti programuotoju? Kaip pasitikrinti, ar man tinka programavimas?

Jeigu žmogui įdomu suprasti kaip viskas veikia, t.y. jei vaikystėje teko išardyti brolio automobilį ar sesės lėlę norint pažiūrėti kaip ten viskas sujungta ir kaip veikia, tai tada bus įdomu ir programuoti.

Juk visi programuotojai pradžioje pagrindų neturėjo, taigi reikia nuo kažko pradėti. Kuo daugiau savarankiško darbo tuo geriau – bent mokymosi metu ir karjeros pradžioje reiktų skirti tiek laiko kiek tik galite.

Jei norite rasti darbą po studijų, viskas priklauso ne tik nuo Jūsų kvalifikacijos bet ir nuo sugebėjimo dirbti komandoje, pareigingumo, sugebėjimo savarankiškai mokytis ir tobulėti. Studijos tik užveda Jus ant kelio, o toliau jau eiti reikia pačiam.

Pirmą žingsnį sėkmingos IT karjeros link ženkite jau dabar – atlikite IT testą ir susisiekite su mumis. Jei norite pasikonsultuoti ir aptarti Jūsų situaciją, kreipkitės el. paštu bit@bit.lt arba telefonu +370 652 32000

Kiti straipsniai