Rolandas: Darbas visada keliauja su manimi

Justina Mikeliūnaitė - 2021.10.08

Nuolatinės kelionės po pasaulį, egzotinės šalys iš arti ir gyvenimas ten, kur tuo metu norisi, kur šilta, o už lango – vandenynas, nepriklausomybė ir laisvas darbo grafikas – skamba kaip svajonių gyvenimas? IT sritis suteikia puikią galimybę tapti digital nomad – dirbti nuotoliniu būdu ir keliauti po pasaulį.

Dizaineris, tinklalapių ir aplikacijų dizaino kurso vadovas, kuris specializuojasi tinklalapių ir mobiliųjų aplikacijų, spaudos, logotipų ir įvaizdžio, UX/UI ir kitų sričių dizainuose, Rolandas Šimkus taip dirba jau daugiau penkerius metus. Darbas per atstumą leidžia būti nepriklausomam nuo biuro grafiko ir turėti daugiau laisvo laiko, planuotis darbus pagal save, o ne pagal klientus.
Apie nuotolinio darbo privalumus ir ypatumus su Rolandu kalbėjomės jam viešint Tailande.

Kaip dažnai keičiate šalis, kuriose apsistojate, kur jau teko pagyventi ilgiau?

Anksčiau keliaudavau daug daugiau, dažniausiai po Azijos šalis – Tailandą (čia gyvenau ne vieną žiemą), Filipinus, Vietnamą, Kambodžą, Laosą, Indoneziją (Bali) ir kitas. Vienais metais žiemos metu keliavau po JAV ir Meksiką. Keliones suplanuoju beveik spontaniškai, dažniausiai atėjus šaltajam sezonui Lietuvoje. Būna ir trumpų išvykų, pavyzdžiui, į Ispaniją ar Italiją, kur ne tik ilsiuosi ar aplankau turistines vietas, bet ir dirbu. Darbas visada keliauja su manimi – tiek telefone, tiek kompiuteryje.

Kokius didžiausius nuotolinio darbo privalumus išskirtumėte? Su kokiais iššūkiais susiduriate?

Didžiausias iššūkis – disciplina. Labai svarbu laiką darbams planuoti sistemingai, produktyviai ir tikslingai, atsižvelgiant į pervažiavimų, skrydžių laiką, įvertinant įvairias aplinkybes (ar bus galimybė prisijungti prie interneto ir pan.). Net būnant įspūdinguose kurortuose, svarbu išlaikyti darbinį režimą, nepasiduoti atostogų nuotaikai. Keliaudamas gyveni tą patį gyvenimą, tik kitoje vietoje – dieną ar vakare dirbi, o laisvu laiku tyrinėji vietovę, kurioje laikinai apsistojai.
Svarbiausia – suprasti, kad nesi turistas ir ne atostogauti atvykai. Turistauti pilna koja sau leidžiu tik savaitgaliais.

Kaip randate klientus – dirbate su visu pasauliu ar koncentruojatės į konkrečias rinkas?

Jau daug metų klientai patys mane suranda. Reklama ir rekomendacijos sklinda iš lūpų į lūpas. Seni klientai atsiunčia naujus.
Anksčiau naudojau tokias sistemas kaip www.99designs.com – nuo to ir pradėjau megzti ilgalaikius santykius su kai kuriais klientais iš užsienio. Daug dizainerių darbų pasiūlymų gauna per www.dribble.com arba www.behance.com, tik reikėtų ten laikyti tikrai stiprių darbų portfolio. Taip pat labai rekomenduoju https://weworkremotely.com/ ir https://remoteok.io/.

Ar niekada neteko gailėtis savo sprendimo išeiti iš komforto zonos ir dirbti sau? O gal atvirkščiai – nuotolinis darbas ir kelionės po visą pasaulį – nauja komforto zona?

Mano komforto zona yra nuotolinis darbas iš bet kur ar iš namų. Dėl tokio pasirinkimo niekada nesigailėjau, bet primygtinai siūlau pradedantiesiems eiti padirbėti į reklamos agentūras ir kitas su dizainu susijusias įmones. Jeigu programuojat, į tuo užsiimančias įmones ir pan. Ten gausite neįkainojamos patirties, o po to jau galėsite dirbti nuotoliniu būdu su įmonėmis ar pavieniais klientais.

Man teko dirbti įvairiose Lietuvos ir užsienio įmonėse, susijusiose su kūryba, dizainu, programavimu ir t.t. Tiek per atstumą, tiek biure teko dirbti JAV ir Šveicarijos kompanijose.

Kokios IT specialybės palankiausios norint rinktis tokį gyvenimo būdą?

Numeris vienas – programavimas, taip pat puikiai tinka dizainas, tinklaraščių rašymas, vadybos paslaugos, tiriamoji, konsultacinė veikla.

Ką patartumėt jauniems žmonėms, svarstantiems apie digital nomad kelią, bet abejojantiems, turintiems baimių dėl nestabilumo ir pan.? Verta viską mesti ir iškeliauti įgyvendinti svajonių, ar vis tik tokiam žingsniui reiktų nuosekliai pasiruošti?

Būtinai padirbkite geroje reklamos agentūroje ar startuolyje. Dirbkite tik pas geriausius – nemokamai ar už simbolinį užmokestį. Įrodykite, ką mokate, gaukite patirties ir patarimų, o be to ir begalę gerų pažinčių. Vėliau ieškokite darbo per atstumą, savo klientų. Praėję savo kelią ir įgiję patirties, mėgausitės tokiu darbu ir niekada nežiūrėsite atgal. Bet svarbu paminėti, kad ne visi gali dirbti per atstumą. Yra žmonių, kuriems reikia priežiūros, kuriems patinka eiti į biurą, norisi kasdienės aiškios dienotvarkės. Kiekvienam savo.
Ačiū už pokalbį!


Norite ir jūs laisvai keliauti po pasaulį bei dirbti ten, kur tik pageidaujate? Rinkitės vieną iš paklausių IT specialybių, registruokitės ir ženkite pirmą žingsnį naujo gyvenimo link!
Jei kyla klausimų, kokius kursus pasirinkti, atlikite IT testą ir susisiekite su mumis – padėsime rasti jums geriausią sprendimą. Jei norite pasikonsultuoti ir aptarti Jūsų situaciją, kreipkitės el. paštu bit@bit.lt arba telefonu +370 652 32000

Kiti straipsniai