Skaistė: nauja specialybė leidžia dirbti iš bet kur

Sonata Dirsytė - 2021.10.05

Skaistė Deikaitė, Baltijos technologijų institute baigusi intensyviuosius kursus, prieš tai turėtą interjero dizainerės profesiją iškeitė į daug mobilesnę – grafikos dizainerės. Ši specialybė jai suteikė laisvę keliauti ir dirbti mėgstamą darbą iš bet kurio pasaulio krašto.

Šiandien mergina, gyvendama prabanga ir modernumu dvelkiančiuose Jungtiniuose Arabų Emyratuose, ragina visus, nepatenkintus esamu darbu, išdrįsti žengti pirmąjį žingsnį.

Kodėl nusprendei mokytis Baltijos technologijų institute?

Sužavėjo BIT programos grafikos dizaino kursas, kuriame galėjau per palyginti trumpą laiką išmokti ar patobulinti žinias.

Kokias žinias, įgūdžius suteikė lankyti kursai? Kas labiausiai juose patiko?

Labiausiai patiko kurti „banerius“ (reklaminius skydelius) su tokiomis programomis, kaip Adobe Photoshop, Adobe Illustrator. Išmokau kurti internetinę svetainę su programa Wix. Taip pat patiko puikus dėstytojas Paulius Zaviša, kuris buvo kantrus, atsakingas ir drąsinantis kurti.

Kaip pritaikei kursuose įgytus įgūdžius?

Su kolegomis kūrėme ,,Canon“ ekspozicijos dizaino pristatymą, kuriam reikėjo panaudoti visas kursuose išmoktas programas.

Papasakok apie savo dabartinę veiklą.

Šiuo metu gyvenu Jungtiniuose Arabų Emyratuose, kurie pasižymi tviskančia prabanga, nauju dizainu ir kultūriniais skirtumais dizaino koncepcijoje. Įkūriau asmeninę dizaino svetainę.

Kodėl nusprendei dirbti ne samdomą darbą įmonėje, o savarankiškai?

Patinka keliauti, o samdomas darbas įpareigoja pasilikti vienoje vietoje ilgesnį laiką. Dirbant sau reikia tik kompiuterio ir interneto – tada gali dirbti iš kur tik nori. Tai turbūt labiausiai ir sužavėjo.

Kaip skiriasi Jungtinių Arabų Emyratų klientai ir užsakovai iš Europos?

Klientai nelabai daug kuo skiriasi. Visi nori tobulumo.

Kaip klientai susiranda Tave? Ar ieškai jų pati?

Klientai dažniausiai mane susiranda per internetinę paiešką, tačiau būna, kad ieškau jų ir pati ar juos rekomenduoja draugai.

Ar sunku dirbti su didelių prekės ženklų dizaino sprendimais? Kuo išsiskiria darbas su didelėmis, garsiomis įmonėmis?

Didelės kompanijos turi savo darbo specifiką. Jose dirba begalė žmonių, o jie visi turi savo nuomones. Galbūt dirbant su jais sunkiausia buvo pagrįsti savo nuomonę, nes žmonių požiūris keičiasi kas 5 minutes, o darbus reikia atlikti čia ir dabar.

Ką patartum tiems, kurie dirba nemėgstamą darbą ir nori jį keisti, tačiau nedrįsta. Nuo ko jiems reikėtų pradėti?

Patarčiau pradėti užsiimti nauja veikla, nesėdėti vienoje vietoje, nebijoti ir žingsnelis po žingsnelio, kantriai pradėti kurti ir dirbti tai, kas patinka. Kai labai nori, ankščiau ar vėliau tai įvyksta. Tiesiog tam reikia pastangų.

Ačiū už pokalbį!


Kiti straipsniai