5 geriausi tinklaraščiai apie programavimą

Simona Lubytė - 2017.07.18

Praeitame straipsnyje minėjome, jog viena iš svarbiausių gero programuotojo savybių yra nuolatinis noras tobulėti bei mokytis. Šiandien padėsime Jums žengti žingsnį pirmyn ir supažindinsime su vienais geriausių internetinių tinklaraščių, kurie padės Jums ne tik įgyti naujų žinių, bet ir geriau susipažinti su programuotojo kasdienybe.

Addy Osmani

Savo medium.com paskyroje rašantis Addy, daug kalba apie React, DevTools ir kitus UI komponentus. Jis dažnai kalba apie naujas progresyvias programas bei akcentuoja inovatyviškumą įvairiose srityse. Kas daugiau gali žinoti apie inovacijas nei pačio Google darbuotojas?

Brendan Eich

Kur gali daugiau išmokti apie JavaScript, jei ne iš pačio sukūrėjo? Taip, šis tinklaraštis pastaruosius porą metų buvo šiek tiek pamirštas (nors šių metų pirmasis įrašas žada daugiau aktualių straipsnių), tačiau norintiems pagilinti savo JS žinias ar besidomintiems JS evoliucija, šis tinklaraštis bus vertingas skaitinys.

Code Cartoons

Visi žinome, jog vaizdiniai daug geriau perteikia informaciją, tad tai puikus būdas išaiškinti net ir sudėtingiausias programavimo sąvokas. Žaismingos animacijos padeda ne tik mokytis, bet ir užpildyti atsiradusias spragas.

David Walsh Blog

Šis tinklaraštis aprėpia daugybę temų, tokių kaip JavaScript, Node.js, HTML5, CSS. Pagrindinis šio tinklaraščio išskirtinumas, kurio daugelis neaplenkia, tas, jog kiekvienas straipsnis yra rašomas problemos sprendimo būdu. Tai reiškia, jog vietoj to, kad rašytų abstrakčiomis temomis, David Walsh rašo turėdamas omenyje konkrečias problemas ir ieškodamas jų sprendimo būdų. Dėl to šie straipsniai ne tik naudingi, bet ir padeda praplėsti akiratį ar kūrybiškai mąstyti.

Smashing Magazine

Skirtas Front-end bei JavaScript programuotojams, šis tinklaraštis daug kalba ne tik apie programavimą, bet ir dizaino pusę. Straipsniuose dalinamasi esminėmis žiniomis apie dizainą, naujas tendencijas, kaip programavimas ir dizainas yra dažnai neatsiejami dalykai.

Pasidalinome tik 5 tinklaraščiais, kurie šiuo metu yra skaitomiausi ir dažniausiai rekomenduojami. Tačiau naudingų tinklaraščių sąrašas yra begalinis ir geriausiais bei naudingiausiais stengsimės pasidalinti kuo dažniau. O tuo tarpu… Kokius tinklaraščius skaitote Jūs?

Pirmą žingsnį sėkmingos IT karjeros link ženkite jau dabar – atlikite IT testą ir susisiekite su mumis. Jei norite pasikonsultuoti ir aptarti Jūsų situaciją, kreipkitės el. paštu bit@bit.lt arba telefonu +370 652 32000

Kiti straipsniai