Geras gyvenimas laukia ne tik dideliuose miestuose

Justina Mikeliūnaitė - 2018.04.26

Visada atrodė, kad gerą darbą rasti galima tik didmiestyje? Norint užsidirbti ir patogiai gyventi, visai nebūtina keltis į didžiuosius miestus. Vis mažiau darbų reikalauja sėdėjimo biure nuo 8 iki 17 val. Būtent laisvė ir didėjantis specialistų poreikis lemia ir augantį IT profesijų populiarumą. Ši sritis leidžia išbandyti nuotolinį darbą arba laisvai samdomo specialisto (freelancerio) kelią, įgalinantį dirbti iš bet kokios vietos ir rinktis sau patogiausią gyvenimo būdą.

Daug žmonių klaidingai mano, kad įdomūs, perspektyvūs ir gerai apmokami darbai siūlomi tik didžiuosiuose miestuose. Dėl didesnių perspektyvų ir apvalesnių sumų sąskaitose nemažai kas ryžtasi keltis gyventi į Vilnių, Kauną ar Klaipėdą, gimtame miestelyje ar kaime palikdami artimuosius, draugus, pažįstamas ir mėgiamas vietas. Dalis žmonių, gyvenančių arčiau tokių miestų, kasdien važinėja iki skausmo pažįstamais keliais, kartais net po 100 km ir daugiau kiekvieną darbo dieną. Kelyje jie ne tik praranda daug laiko, bet ir patiria papildomų išlaidų kurui bei automobilio remontui.

IT profesijos suteikia laisvę rinktis gyvenamą vietą

Tačiau darbo rinka sparčiai keičiasi. Naujausios technologijos suteikia vis daugiau nuotolinio darbo galimybių. Sparčiai augantis IT sektorius yra itin dinamiškas, šiuolaikiškas ir lankstus. Šios srities profesijos suteikia daugiau laisvės, leidžia nebūti pririštam prie vienos vietos būtent dėl darbo.
Vis daugiau šiuolaikiško požiūrio įmonių priima darbuotojus, kurie dalį ar net visą savo darbo laiką dirba nuotoliniu būdu. O laisvai samdomi specialistai gali rinktis ne tik savo darbo vietą, apimtis, bet ir laiką. Be to, jų poreikis jaučiamas ten, kur nuo seno įsikūrusi arba vystosi nauja pramonė, kurią įmonės neretai kuria arba iškelia atokiau nuo didžiųjų miestų.

Taigi šiais laikais nebūtina kelionėms į tolimą darbą gaišti svarbaus laiko, kurį galite turiningai praleisti su šeima. Nebūtina palikti savo senstančių ar ligotų tėvų, rūpesčio bei globos reikalingų giminaičių, ilgamečių draugų ir pamėgtos rutinos ar perkelti visą šeimą į nepažįstamą, didelį, triukšmingą, pilną kamščių miestą, kur brangus pragyvenimas ir didelę uždarbio dalį tenka pakloti nuomai ar brangesnio būsto paskolai. Užtenka pasirinkti perspektyvią ateities profesiją ir pradėti judėti link ne tik lanksčios, bet ir globalios karjeros.

Ryžkitės pradėti karjerą IT srityje. Specialybių pasirinkimas išties platus – vis paklausesni įvairių programavimo kalbų specialistai, grafikos, vartotojų patirties dizaineriai, tinklalapių kūrėjai bei skaitmeninės rinkodaros meistrai. Šių specialistų paklausa sparčiai auga visame pasaulyje. Jų poreikis kasmet vis aktualesnis ir Lietuvoje.

Atlyginimas kaip didmiestyje

Informacinių ir ryšių technologijų (IRT) specialistų skaičius Lietuvoje per pastaruosius trejus metus augo 10 kartų sparčiau nei bendras samdomų darbuotojų skaičius, bet specialistų trūkumas ir toliau išlieka vienu opiausių iššūkių. Paskaičiuota, kad per ateinančius 3 metus įmonėms papildomai reikės apie 13,3 tūkst. įvairių IRT specialistų.

Šis sektorius patrauklus ir finansiškai. Dirbant iš namų galima uždirbti tokią pat algą kaip ir gyvenant didmiestyje, o pragyvenimo išlaidos bus gerokai mažesnės. Trūkstant specialistų, darbdaviai geram darbuotojui pasiryžę mokėti gerokai daugiau nei siekia vidutinis atlygis šalyje. Pavyzdžiui, praėjus metams nuo studijų baigimo IRT absolventų pajamos buvo aukščiausios, lyginant su kitų krypčių absolventais.

Remiantis 2017 m. kovo mėnesio „Sodros“ duomenimis, IRT specialistų vidutinis mėnesio atlyginimas buvo du kartus didesnis nei šalies vidurkis ir siekė 1590 eurų neatskaičius mokesčių. Aukščiausiomis vidutinėmis pajamomis sektoriuje gali pasigirti IRT paslaugų srities vadovai. Per mėnesį neatskaičius mokesčių jie uždirba 2100 eurų. Nuo jų šiek tiek atsilieka ir programines įrangos kūrėjai, kurių vidutinės mėnesio pajamos prieš mokesčius siekia 2000 eurų.

Bazinės žinios – vos per kelis mėnesius

Baltijos technologijų institutas nuolat bendradarbiauja su pažangiausiomis kompanijomis, atnaujina programas, kad jos atitiktų rinkos tendencijas ir poreikius. Mūsų mokytojai – ilgamečiai savo sričių specialistai praktikai – kursuose noriai dalijasi patirtimi ir padeda žengti pirmuosius žingsnius į naują karjerą.

Pažangiausiems, motyvuotiems mokiniams siūlome praktikos galimybes, o Lietuvos darbo birža suteikia finansavimą įgyti specialybei arba persikvalifikuoti ne tik darbo ieškantiems, bet ir šiuo metu dirbantiems asmenims.

Rinkitės trumpus intensyvius kursus pradinėms žinioms įgyti arba ilgąsias programas naujai kvalifikacijai gauti ir pakeiskite savo gyvenimą pradėdami naują globalią karjerą.

Nebedelskite, išsirinkite norimą sritį ir mokymus, ir registruokitės. Jei kyla klausimų, kokius kursus pasirinkti, atlikite IT testą ir susisiekite su mumis – padėsime rasti jums geriausią sprendimą. Jei norite pasikonsultuoti ir aptarti Jūsų situaciją, kreipkitės el. paštu bit@bit.lt arba telefonu +370 652 32000

Kiti straipsniai