Kūrybinis darbas tinka ne tik "bohemos" atstovams

Justina Mikeliūnaitė - 2018.03.07

Dizainerio darbas dažnai asocijuojamas su menininko, turinčio daug kūrybinių idėjų, veikla. Tokia sąsaja tik iš dalies teisinga. Kūrybiškumas dizaineriui reikalingas, tačiau jis gali būti sėkmingai išvystomas.

Visada atrodė, kad dizainerio darbas tinkamas tik tikriems menininkams, trykštantiems idėjomis ir nuolat sugalvojantiems ką nors naujo, išsiskiriantiems iš aplinkos? Daug žmonių būtent dėl šios priežasties vengia kūrybinės veiklos – manydami, kad yra nepakankamai kūrybingi ir originalūs, nesiryžta pasirinkti kūrybiškų profesijų.

Siekdami likti savo komforto zonoje ir dirbdami „saugius“, bet neįdomius, nuobodžius darbus, ilgainiui jie pajunta pasitenkinimo rezultatais ir pačiu procesu bei savirealizacijos galimybių stygių.

Kūrybiškumą galima išlavinti

Jei jaučiate, kad norisi platesnių galimybių, kad dabartiniame darbe trūksta erdvės pasireikšti, stinga prasmės, o rezultatai nebedžiugina, atminkite, kad niekada nevėlu keisti sritį ir išbandyti save kūrybiškesnėje specialybėje. Kūrybiškumas yra lavinamas, tam sukurta ne viena moksliškai pagrįsta metodika.

Meno sąvoka XXI a. gerokai skiriasi nuo ankstesnių laikų ir nebeatitinka pasenusio alkanų, dažnai nesuprastų, savame pasaulyje gyvenančių bohemos atstovų (dailininkų, poetų, rašytojų) stereotipo. Dabar menas apima žymiai daugiau sričių – kiną, televiziją, specialiuosius efektus (3D animacija, spec. makiažas), fotografiją, fotomanipuliacijas, skaitmeninę erdvę. Įmonės vis daugiau investuoja į savo įvaizdį, nori išsiskirti, tad net ir interneto tinklalapiai, skrajutės, vizitinės kortelės ar CV gali tapti ne šabloniniais produktais, o kone meno kūriniais.

Vis tik viešai matomi dizaino darbai daugeliu atvejų yra ne įgimtų savybių, o praktikos metu išlavintų įgūdžių rezultatas. Jau kursų ar studijų metu pateikiama ne tik sausa teorija, bet ir ugdomas kūrybiškumas, mokomasi generuoti idėjas bei jas įgyvendinti efektyviausiais ir kokybiškiausiais būdais. Dizainerio darbe svarbiausia yra praktika, patirtis ir vystomi įgūdžiai. Darbdaviai taip pat labai vertina ir entuziazmą, smalsumą bei norą tobulėti.

Dizaineriai – vieni paklausiausių specialistų

Jei darbas jau ilgą laiką nebeteikia pasitenkinimo – nebesikankinkite, pasiryžkite pokyčiams ir pradėkite naują karjerą. Išėję iš komforto zonos ir išlaisvinę savo kūrybingumą, galite ne tik iš naujo atrasti aistrą darbui ir kasdien eiti į jį su užsidegimu, bet ir solidžiai užsidirbti. Dizaineriai – vieni labiausiai graibstomų rinkos dalyvių.

Tinklalapių ir grafikos dizainas – viena iš seniausių ir, neabejotinai, paklausiausių kūrybinių sričių reklamos bei IT sektoriuje. Įdomu tai, kad dizainerių skaičius rinkoje yra priklausomas nuo programuotojų darbo vietų skaičiaus, o kvalifikuotų specialistų valandiniai įkainiai net lenkia programuotojų.

Sparčiai auga ir 2D/3D animatorių poreikis. Vis didėjanti rinka ir besikeičiantys informacijos sklaidos būdai diktuoja tik vieną – vis daugiau reikia žmonių, gebančių valdyti vizualinę medžiagą ir sukurti efektyvią istoriją. Video explainer’ių bei animuotų reklamų produkcija šiandien yra pats paklausiausias ir vienas geriausiai apmokamų meninių-kūrybinių darbų pasaulyje bei Lietuvoje.

Dizaino ir animacijos kursai atveria daugybę galimybių tiems, kurie nori nuolatos mokytis, tobulėti bei svajoja apie dinamiškesnę darbo atmosferą ar darbą per atstumą. Kad pasiryžti verta rodo ir mūsų studentų sėkmės istorijos. 26-erių klaipėdietė Gintarė, baigusi hidrologijos ir okeanografijos studijas nerado darbo pagal specialybę ir kurį laiką dirbo pardavėja konsultante. Merginai trūko iššūkių, tobulėjimo, jautė stagnaciją, tad vieną dieną išėjo iš komforto zonos. Ji metė darbą ir pradėjo lankyti grafinio dizaino kursus, o po praktikos interneto reklamos ir marketingo įmonėje liko joje dirbti.

„Darbe man patinka tai, kad nėra monotonijos, kasdien tenka atlikti kažką naujo. Keičiantis klientų poreikiams, keičiasi ir mano darbų spektras: atlieku maketavimo darbus, kuriu vizualinį turinį, tenka į rankas paimti ir fotoaparatą, kurti kompozicijas bei retušuoti nuotraukas“, – pasakoja G.Gedrimaitė.

Svarbiausia – praktika ir motyvacija

Baltijos technologijų institute išskirtinis dėmesys yra skiriamas praktiniams užsiėmimams, o praėjus pirmam mokymo ciklui, stropiausi ir labiausiai motyvuoti mokiniai įgytas žinias tobulina realioje IT įmonėje atlikdami praktiką. Juos moko talentingiausi dėstytojai iš geriausių šalies IT įmonių. Dėstomi dalykai adaptuojami pagal dabartinį rinkos poreikį, t.y. į programas iš karto integruojamos „karščiausios“ naujienos, atsiradusios IT rinkoje“, – tikino skaitmeninių profesijų kursų “BIT” instituto vadovė R. Pazdrazdytė.

Tad norėdami efektyvaus ir patikrinto būdo startuoti naujame amplua, įgykite pagrindinius praktinius įgūdžius kursų metu, gaukite vertingų patarimų iš mokytojų, reguliariai atliekančių kūrybingas užduotis, ir pradėkite naują karjerą, kuri neleis nuobodžiauti ir padės išreikšti save bei užsidirbti.

Pirmą žingsnį sėkmingos IT karjeros link ženkite jau dabar – atlikite IT testą ir susisiekite su mumis. Jei norite pasikonsultuoti ir aptarti Jūsų situaciją, kreipkitės el. paštu bit@bit.lt arba telefonu +370 652 32000

Kiti straipsniai