Motinystės atostogos – puikus metas keisti profesiją

Justina Mikeliūnaitė - 2018.04.10

Jei esate nepatenkinta savo karjera ir po motinystės atostogų nesinori grįžtį į senąjį darbą, pertrauka nuo darbinių reikalų ir vaiko auginimas namuose – puikus metas pakeisti profesiją ir neskubant pakreipti savo kelią nauja linkme.

Vaiko atėjimas į gyvenimą gali tapti kertiniu momentu, kada persvarstomos vertybės, prioritetai, o kartu su jais – karjeros perspektyvos ir siekiai. Gal jūsų netenkina ankstesnė darbovietė, pareigos ir miglota ateitis konkrečioje įmonėje ar srityje? Abejojate, ar teisingai pasirinkote specialybę, studijas, nesijaučiate savo rogėse ir svajojate pakeisti profesinę kryptį, tik dar nežinote, kur pasukti?

Dažnai įvairiuose straipsniuose žurnaluose bei portaluose mamomis tapusios moterys džiaugiasi atradusios rankdarbius ar sugrįžusios prie pamirštų užsiėmimų. Mezgimas, rūbų modeliavimas ir siuvimas, papuošalų ar suvenyrų gamyba, gėlių auginimas, kulinariniai gebėjimai, interjero ar švenčių dekoravimas neretai tampa ne tik pomėgiu, bet ir verslu. Gal panašių pavyzdžių matote ir savo draugių ar kolegių tarpe, tačiau norėtumėte kitokio pobūdžio karjeros?

Išnaudokite laiką namie mokslams

Jei neketinate po vaiko priežiūros atostogų grįžti į senąją darbovietę, o gal nebeturite tokios galimybės, tačiau svajojate dirbti perspektyvioje, įdomioje, dinamiškoje ir pelningoje srityje – tapkite IT specialiste. Tai viena sparčiausiai augančių sričių, siūlanti platų specialybių pasirinkimą,

dinamišką karjerą, konkurencingą atlyginimą ir laisvę dirbti patogiu metu iš pasirinktos vietos. Įvertinusi savo gebėjimus, polinkius, asmeninius bei profesinius lūkesčius, galite rintis tarp įvairių programavimo, dizaino bei skaitmeninės rinkodaros krypčių.

Trumpiausias ir lengviausias būdas tapti IT specialiste – rinktis intensyvius praktinius kursus, kur gausite svarbiausių žinių pagrindus ir patarimų iš toje srityje dirbančių mokytojų patirties.

Augindama vaikelį raskite laiko mokytis ir išbandyti save naujoje srityje. Karjeros pertrauka – puiki proga mokytis naujų įgūdžių, pamažu juos pritaikyti ir neskubant pradėti naują karjerą. IT sritis itin palanki norint būti laisvai samdoma specialiste. Freelancerio kelias itin patogus pasirinkimas, kol vaikai maži ir itin aktualus laisvas darbo grafikas, galimybė reguliuoti savo darbo krūvį bei dirbti iš namų.

Atžaloms ūgtelėjus taip pat galite toliau dirbti sau arba ieškoti darbo konkrečioje Lietuvos ar užsienio įmonėje (daugybė freelancerių dirba nuotoliniu būdu). Pradinių žinių gavimui pakanka vos 2 mėnesių kursų.

IT sritis – perspektyvi ir suteikianti daug laisvės

Kad mokymo programos atitiktų realius darbo rinkos poreikius, Baltijos technologijų institute nuolat bendradarbiauja ir konsultuojasi su stipriausiomis IT įmonėmis. Pastebėjome, kad IT specialistų paklausa tik auga.

2 mėnesių intensyvūs kursai arba kvalifikacinės studijos dizaino, programavimo ir kitų skaitmeninių technologijų srityse – pirmas žingsnis į naują, globalią karjerą. „Per ilgus metus pirmaujančiose mokslo įstaigose Lietuvoje sukaupėme patirtį, reikalingą kurti aukščiausios kokybės mokymo programas. Galime užtikrinti aukščiausią mokymo lygį, kadangi komandoje turime tiek žinomose šalies technologijų įmonėse dirbančius profesionalus, tiek Lietuvos universitetuose programas kuriančius profesorius, docentus ir mokslų daktarus“, – pabrėžia “BIT” prezidentas Dr. Assoc. Prof. Nerijus Pačėsa.

Tapkite universalia ir paklausia IT specialiste

Daugiausia dėmesio Baltijos technologijų institute skiriame praktiniams įgūdžiams. IT sritis yra labai dinamiška ir nuolat kintanti, tad reguliariai atnaujiname programas ir žengiame koja kojon su rinkos pulsu.

Greičiausias ir efektyviausias būdas įgauti žinių IT srityje ir pradėti veiklą naujoje srityje – intensyvūs mokymai.
• Jei norite pradėti dirbti kuo greičiau, rinkitės trumpus programavimo kalbų, grafinio, tinklalapių kūrimo ar UX/UI dizaino, dirbtinio intelekto ar kitus kursus.
• Jei rimtai pasiryžote sieti savo ateitį su pasirinkta sritimi, galima rinktis kvalifikacines dizaino, programavimo ar skaitmeninės rinkodaros studijas.
• Visi instituto mokytojai – savo sričių profesionalai praktikai, kurie dalinasi aktualia darbine patirtimi ir duoda vertingų patarimų.
• Yra galimybė gauti Lietuvos darbo biržos finansavimą pilnai kursų kainai padengti, taip pat skiriamos stipendijos.
• Naują karjerą galite pradėti pamažu, jums priimtinu krūviu, nuo darbo namuose.

Taigi nebedelskite, išsirinkite norimą sritį ir mokymus, ir registruokitės. Jei kyla klausimų, kokius kursus pasirinkti, atlikite IT testą ir susisiekite su mumis – padėsime rasti jums geriausią sprendimą. Jei norite pasikonsultuoti ir aptarti Jūsų situaciją, kreipkitės el. paštu bit@bit.lt arba telefonu +370 652 32000

Palankios praktikos ir finansavimo galimybės

Kursus baigė daug mokinių, kurie jau pakeitė savo karjeras ir noriai dalijasi sėkmės istorijomis. „Jei mąstai apie programavimo ar kitų skaitmeninių technologijų kursus, iš savo patirties rekomenduoju daugiau nesiblaškyti ir nebeatidėlioti – pradėti mokytis “BIT” ir tiesiu keliu žengti į IT sritį“, – pataria Front End kurso studentė Vytautė.

Motyvuotiems, rimtai dirbti pasiryžusiems žmonėms, pasirinkusiems perkvalifikavimo studijas, padedame surasti praktikos vietą realioje IT įmonėje. Be to, darbo biržos finansavimas – dabar ne tik ten užsiregistravusiems darbo ieškantiems, bet ir šiuo metu darbą turintiems žmonėms.

Kiti straipsniai