Gana Rutinos Namuose: Sėkmingai Derinkite Darbą su Motinyste

Justina Mikeliūnaitė - 2018.06.08

Auginate mažą vaiką ar keletą ūgtelėjusių atžalų namuose, bet jau pabodo kasdienė rutina, norisi papildomos veiklos? Tapkite laisvai samdoma specialiste (freelancere) informacinių technologijų srityje ir ne tik realizuosite save, bet ir turėsite papildomų pajamų.

Daug mamų, išėjusios motinystės atostogų ar pasirinkusios namų šeimininkės kelią, nenori užsisėdėti namuose ir apsiriboti vaikų priežiūra bei buities darbais. Jos ieško būdų, kaip išreikšti save, lavinti turimus įgūdžius, įgyti naujų bei užsidirbti ir prisidėti prie pagausėjusios šeimos finansinės gerovės. Vis tik darbo rinka dar nėra pakankamai lanksti, tad darbą, net ir nepilną darbo dieną, problematiška suderinti su vaikų auginimu. Tokiu atveju patogiausias pasirinkimas – darbas iš namų.

Rankdarbiai – ne vienintelis būdas užsidirbti

Viešumoje ir bičiulių ratuose dažnos istorijos, kai pagimdžiusios moterys skiria daugiau laiko įvairiausiems rankdarbiams ar prieš tai dėl laiko stygiaus apleistiems pomėgiams – mezga, neria, siuvinėja, siuva vaikiškus drabužėlius, gamina papuošalus, muilus, žvakes, kuria gėlių kompozicijas, kepa tortus ir pan. Neretai tokią savo veiklą ilgainiui aktyvios moterys paverčia verslu.

Tačiau ne kiekvienas žmogus yra vienodai kūrybiškas. Neturite talento kurti rankdarbius, nejaučiate tam pašaukimo? Tai tikrai ne vienintelis kelias susikurti sau pajamų šaltinį! Išbandykite IT sritį, kuri suteikia plačias galimybes būti laisvai samdoma specialiste –dirbti iš namų sau patogiu laiku, lanksčiu grafiku.

Baltic Talents akademija dirba su patyrusiais dėstytojais iš savo srities, nuolat bendradarbiauja su IT įmonėmis kurdama ir tobulindama mokymo programas, kad atitiktų realius darbo rinkos poreikius. Skaitmeninių profesijų specialistų poreikis nuolat auga – paklausūs tiek programuotojai, tiek grafikos, tinklalapių bei vartotojų patirties (UX/UI) dizaineriai, skaitmeninės rinkodaros specialistai, o siūlomas atlygis dažnai gerokai lenkia vidutinį atlyginimą Lietuvoje. Be to, ši sritis suteikia galimybę dirbti su klientais iš viso pasaulio, nepaisant, kurioje šalyje gyvenate.

Freelancerio kelias suteikia laisvę rinktis

Norint tapti IT srities freelancere ir pradėti dirbti sau, specialybių pasirinkimas išties platus. Įvertinus savo poreikius, gebėjimus, asmenines savybes ir lūkesčius, galite rinktis įvairias programavimo, dizaino pakraipas ar skaitmeninę rinkodarą.

Pati paklausiausia programavimo sritis – Front End. Ją įvaldyti nereikia pradinio pasiruošimo ir programavimo žinių. Skirdamos daug dėmesio, baigusios kursus lengvai rasite darbą IT įmonėje (įmanomas ir nuotolinis darbas) arba galėsite dirbti laisvai samdoma tinklalapių kūrėja. Taip pat sparčiai auga ir skaitmeninės rinkodaros specialistų, suvokiančių kaip suderinti skirtingus reklamos kanalus bei kaip efektyviai išnaudoti interneto reklamą didesniems pardavimams, poreikis.

Tinklalapių dizainas – viena iš perspektyviausių ir paklausiausių meninių sričių IT sektoriuje. Visame pasaulyje internete patalpinti milijonai įvairių tinklalapių ir web aplikacijų. Sisteminės web aplikacijų dalys keičiamos retai ir pamažu, o štai vartotojams matoma „fasadinė“ tinklalapių pusė keičiama dažnai.

Tinklalapių dizaino kursai – puikus pasirinkimas toms, kurios nori mokytis, tobulėti bei svajoja rinktis ne tik klientą, su kuriuo siekia dirbti, bet ir vietą, iš kurios nori darbuotis.

Bazinės žinios – naujos karjeros pradžiai

Trumpiausias ir lengviausias būdas tapti freelancere – rinktis intensyvius praktinius kursus, kur gausite svarbiausių žinių pagrindus ir patarimų iš dirbančių mokytojų patirties.
Intensyvūs mokslai – efektyviausias ir naudingiausias būdas, norint pradėti dirbti sau:

• Jei norite pradėti veiklą kuo greičiau – rinkitės trumpus praktinius kursus;
• Jei siekiate gauti maksimalų kiekį žinių ir įgūdžių naujai karjerai pradėti – rinkitės metines studijas;
• Koncentruotis į praktinius įgūdžius padės šiuo metu IT srityje dirbantys mokytojai, kurie nuolat dalinasi praktine savo darbinės veiklos patirtimi;
• Lietuvos darbo biržos finansavimas gali padėti ryžtis mokslams be didelių asmeninių investicijų.

Tad negaiškite laiko, išsirinkite norimą sritį ir registruokitės į kursus. Jei nesate tikra, kurią sritį rinktis – atlikite IT testą arba susisiekite su mumis telefonu ar el. paštu.

Kardinalūs karjeros pokyčiai

Mūsų kursus baigė daug mokinių, kurie jau pakeitė savo karjeras. Dar visai neseniai 28-erių Indrė į darbą eidavo su didžiuliu „nenoriu“: trūko iššūkių, darbas kėlė monotoniją. Šiuo metu programuotoja įmonėje „Ugas“ dirbanti Indrė džiaugiasi, kad ryžosi pakeisti savo gyvenimą ir įstojo mokytis Front End programavimo į BIT. Mergina tikina, kad geriausia, ką galime sau padovanoti – tai „išstumti“ save iš komforto zonos.

Jei kyla klausimų, kokius kursus pasirinkti, atlikite IT testą ir susisiekite su mumis – padėsime rasti jums geriausią sprendimą. Jei norite pasikonsultuoti ir aptarti Jūsų situaciją, kreipkitės el. paštu bit@bit.lt arba telefonu +370 652 32000

Kiti straipsniai