Prieš tapdama IT specialiste, Eglė dirbo studijų kokybės koordinatore universitete: „BIT mokymosi aplinka – ideali“

Tomas Bručas - 2019.10.11

„Aiškiai struktūruotos studijos ir empatiškas požiūris į žmogų kaip asmenybę su savais sunkumais yra tobulas derinys bendrame studijų sistemos kontekste”, – taip mokslus Baltijos technologijų institute (BIT) apibendrina 26-erių Eglė. Ir ji tikrai žino, ką sako, nes prieš žengdama į IT pasaulį, dirbo studijų programų kokybės koordinatore Kauno technologijos universitete (KTU). Iš Panevėžio kilusi ir Kaune dabar gyvenanti Eglė nusprendė persikvalifikuoti, pradėjo mokytis BIT ir, kaip pati sako, šis pasirinkimas leido stipriai patobulėti bei atrasti save. Šiuo metu ji dirba IT specialiste ir nors kasdien susiduria su rimtais iššūkiais, jokioje kitoje srityje savęs jau nebeįsivaizduoja.

Egle, prieš pradėdama mokytis BIT, buvai atsakinga už studijų kokybės koordinavimą KTU. Įdomu išgirsti, kaip iš šios perspektyvos vertini mokslus institute?

Galiu palyginti savąsias ir BIT studijas. Mokiausi Lietuvos edukologijos universitete, po to įstojau į KTU. Vėliau ten tapau ir studijų programų kokybės koordinatore. Lygindama patirtis, galiu pasakyti, kad BIT stipriai patobulino mano asmenybę. Mokymosi aplinka buvo sukurta ideali, nes viskas nukreipta į savarankiškumą, dedikaciją, sistemingumą – viso to neretai pasigendama universitetuose.

Studijos BIT nors ir skatina komandinį darbą, tačiau čia kiekvienas studentas privalo individualiai įrodyti savo pasiekimus, asmeninį progresą. Universitetuose pasitaiko, kad gudrumas neretai yra lemiamas dalykas. Jo rezultatas – nevienodas kiekvieno indėlis į bendrą projektą, kai galiausiai laimi visi. Ne tokioje sisteminėje spragoje turėtų būti ugdoma ateinanti karta. Vertinu BIT studijas teigiamai ir todėl, kad čia visada buvo galima sulaukti dėstytojo palaikymo, pagalbos bei tinkamo nukreipimo, kai to  labiausiai reikia. Tada žmogus, nors ir susiduria su sunkumais, yra skatinamas patirti sėkmę, nesvarbu, kiek klaidų pasitaiko besimokant.

Vadinasi, pradėti mokytis BIT tikrai nebuvo klaida?

Tikrai ne. Stoti į BIT mane paskatino artimas žmogus. Jis įžvelgė manyje potencialą, o kadangi esu atviras pokyčiams žmogus, nusprendžiau pabandyti savęs ieškoti naujoje srityje. Nepaisant to, kad turiu kelis edukologijos mokslo aukštuosius, noriu būti gera specialistė, kuri geba derinti tarpdisciplinines žinias IT.

Mano nuomone, tai, ką įgijau abiejuose universitetuose, galima labai sklandžiai sieti su programavimu. Taikydama kuo įvairesnius gebėjimus konkrečioje srityje, galiu tikėtis inovatyvių sprendimų ir teigiamų bei džiuginančių rezultatų. Suteikti vertę įmonei, nes suvokimas, kad nori būti naudingas, nuolatos besimokantis ir tobulėjantis, yra galingas branduolys potencialo vystymui, unikalios asmenybės augimui bei naudos kūrimui darbinėje aplinkoje. Ir visa tai užsibrėžiau įgyvendinti sparčiai progresuojančioje IT srityje.

Esi į tikslą ir tobulėjimą orientuota asmenybė. Ar tai radai studijuodama institute?

Prieš stodama į BIT, pusę metų savarankiškai mokiausi HTML, CSS ir Javascript programavimo. Norėjau tinkamai ir atsakingai pasiruošti kursams, kurie iš manęs pareikalavo daug kantrybės, užsispyrimo. Baigiau Javascript programavimą pažengusiems, studijos truko 2 mėnesius.

Sekėsi labai įvairiai: būdavo dienų, kai savimi tikėjau bei kalnus norėjau versti, tačiau draskydavo ir abejonės, susijusios su gebėjimu būti programuotoja. Tokiais etapais man labai padėjo gerbiamas dėstytojas Gytis Žaltauskas. Jis motyvuodavo sakydamas, kad abejonės yra natūralaus proceso dalis, kiekvienas programuotojas klausia savęs to paties klausimo. Kursai nebuvo lengvi ir ne visada viskas vykdavo taip sklandžiai, kaip norėdavau. Buvau pasirinkusi pakankamai sudėtingą projekto idėją, kurią labai norėjau ir sugebėjau realizuoti.

Išmokau tikrai nemažai. Studijuojant ne tik buvo pateikiamos aiškios temos, bet kartu gavau ir išsamios medžiagos, visapusiškai naudingos norint tobulėti kaip programuotojai. Sustiprinau savo charakterio savybes. Aš linkusi tvirtai laikytis savo pozicijos ir ne visada klausydavau dėstytojo rekomendacijų, susijusių su projekto kai kurių niuansų keitimu. U

žsispyrimas su perfekcionizmo prieskoniais gali būti vertinamas prieštaringai, tačiau man ypatingai padėjo. Išmokau nepasiduoti ir save motyvuoti, nepaisant to, kaip yra sunku. Tokiais momentais prisimindavau Martino Liuterio Kingo žodžius: „Jei negali skristi – bėk. Jei negali bėgti – eik. Jei negali eiti – šliaužk. Kad ir kas benutiktų – niekada nesustok”. 

Sustoti po studijų neketinai ir dabar dirbi IT?

Dirbti pradėjau tikrai negreitai. Kadangi buvo vasara, rasti praktikos vietą buvo ypatingai sunku. Pradžia – nelengva, susidūriau su įvairiais iššūkiais, kurie reikalavo daug kantrybės ir noro pradėti daugelį dalykų nuo nulio. Tačiau galiausiai praktiką labai palengvino tiek direktoriaus, tiek kolegų palaikymas. Mano asmeninės savybės buvo įvertintos teigiamai, dėl to buvau įdarbinta.

Dabar dirbu UAB „Mijora“. Pradėjau pakankamai nesenai, kiekviena diena man yra iššūkis. Didžiausias – perimti skirtus projektus ir aprėpti didelį kiekį informacijos. Kiekviena mano darbo diena skirtinga, privalau užtikrinti, kad kolegų užduotys būtų įvykdytos laiku, o kad tai įvyktų, tenka spręsti įvairias kylančias problemas. Lygindama savo darbines patirtis, galiu pasakyti, kad dabar jaučiuosi turinti daugiau laisvės strateguoti ir, pasitarusi su direktoriumi, priimti konkrečius sprendimus.

Dabartinė darbo aplinka yra atvira naujovėms bei inovatyvioms idėjoms ir visa tai man teikia didelį pasitenkinimą kaip asmenybei, kuri dievina nuolatinį tobulėjimą. Tik tokioje aplinkoje galiu atskleisti savo potencialą ir esu dėl to labai laiminga bei dėkinga. Ankstesnėje darbovietėje teko susidurti su savotiška stagnacija, susijusia su universiteto politikos formavimu. Šiuo metu viskas kitaip. 

Vadinasi, IT nekeistum į nieką kitą?

Ne – padaryčiau taip, kad nebūčiau priversta mesti IT. Kitos specialybės nesirinkčiau ir neketinu. Aš ilgus metus tobulinausi ir savęs ieškojau, kol gyvenimas mane atvedė į IT. Absoliučiai jokio savo sprendimo gyvenime nesigailiu. Todėl galiu tvirtai teigti – niekur kitur savęs aš neįsivaizduoju.

O ar tavo sėkmės istorija galėtų įkvėpti kitus, save matančius tik IT?

Visiems, svarstantiems rinktis BIT, palinkėčiau tvirtai pasiryžti ir apsispręsti, kokia kryptimi norite judėti. Patarčiau ne aklai rinktis programavimo kalbą, o atidžiai išsistudijuoti bei pasidomėti, į kurias sritis yra orientuota kalbos specifika. Apsisprendus, kokia programavimo kalba yra patraukli, reikia nedelsiant pradėti mokytis. Labai svarbu tai daryti ir aktyviai (koduojant), ir pasyviai (ieškant informacijos, žiūrint video, skaitant knygas).

Aiškiai struktūruotos studijos ir empatiškas požiūris į žmogų kaip asmenybę su savais sunkumais yra tobulas derinys bendrame studijų sistemos kontekste. Tai galiu pasakyti apie BIT kursus. Tačiau čia mokymasis yra sudėtingas dalykas, reikalaujantis daug pastangų. IT srityje su klaidomis susiduriama daug dažniau, todėl linkėčiau tai priimti kaip tobulėjimo procesą.

Visi žmonės klysta, o iš klaidų yra mokomasi. Svarbu nepasiduoti bei tikėti savimi – jei ir lėtai sektųsi progresuoti, nepameskite tikslo, nes iš pirmo karto būtų naivu tikėtis sėkmės. Mane įkvėpusi profesorė universitete teigė, kad yra tik 1 procentas talento, o visi kiti 99 – juodas ir sunkus darbas. Su tokiu požiūriu siūlyčiau rinktis BIT, nes kursai yra labai intensyvūs, nelengvi, tačiau atnešantys visapusiškos naudos.

Kiti straipsniai