Mokytis programavimo Gintautas pradėjo iškart po mokyklos: su BIT pasiekiau akademinės sėkmės ir tarptautinės IT karjeros

- 2023.03.30

Iš mokyklos suolo – tiesiai į Baltijos Technologijų Instituto (BIT) studijas, o po jų – jauniausio specialisto startuolyje „Interactio“ pozicija ir darbas „Microsoft“ įmonėje Taline. Tokį akademinį bei profesinį kelią jau nuėjo 24-erių BIT absolventas Gintautas. Šiandien jis sako – norėdamas sėkmingai baigti mokyklą, patyrė ne vieną iššūkį, todėl siekti aukštojo mokslo negalėjo. Tačiau BIT kursai, Gintauto teigimu, tapo tramplynu ir į praktikos kupiną akademinį išsilavinimą, ir į tarptautinę programinės įrangos inžinieriaus karjerą.

Gintautai, studijas BIT pradėjote iškart po mokyklos. Kas lėmė tokį sprendimą?

Į BIT įstojau po trijų nesėkmingų bandymų gauti brandos atestatą. Mokytis universitete ar kolegijoje labiau negalėjau, nei nenorėjau. Mokykloje mano motyvacija ir pasiekimai buvo itin žemi. Abejoju, ar kažkur galėjau įstoti. Tačiau BIT atrankai reikia logikos užduočių testo. Tai man pavyko įveikti tikrai geriau. Be to, abejoju, ar pasiekimai universitete pralenktų mokyklą, nes čia patirti iššūkiai tęstųsi.

Tačiau ir BIT studijos nėra lengvos. Kaip jautėtės patekęs į kitokią akademinę aplinką?

Tradicinės švietimo įstaigos pateikia itin plačią mokymosi medžiagą. Tačiau intensyvūs BIT kursai yra visiškai susitelkę į vieną užduotį – išmokyti profesijos pagrindų per kuo trumpesnį laiką. Jie tikrai tai atlieka labai gerai. Prieš BIT, mokiausi gimnazijoje, profesinėje mokykloje ir vakarinėje suaugusiųjų gimnazijoje. Nė vienoje iš šių įstaigų nesijaučiau taip motyvuotas. Todėl BIT viskas buvo iš esmės kitaip.

Vadinasi, šios studijos pataikė į lūkesčių dešimtuką?

Tikrai taip. BIT studijavau tinklalapio programavimą – „full stack“. Šį kursą pasirinkau todėl, kad jis buvo plačiausios apimties, o aš iki pat studijų neapsisprendžiau, kokios noriu specializacijos. Iš esmės, mokymosi patirtis – pati geriausia. Tai buvo pirmas kartas mano gyvenime, kai pasiekiau bet kokią sėkmę akademinėje aplinkoje. Labai patiko bendrakursiai, dėstytojai. Pati studijų medžiaga pateikta puikiai. Labiausiai sužavėjo pirmos kurso dalies dėstytojo Gyčio Žaltausko mokymo metodika. Jo dėka tiesiog pamilau šią profesiją. 

Tačiau sėkmingos buvo ne tik studijos – po kursų iškart pradėjote dirbti?

Taip, po BIT baigiamojo egzamino iškart įsidarbinau startuolyje „Interactio“. Dirbau dėstytojo Gyčio komandoje. Jis man dėstė „front-end“ pagrindus, o aš pats per studijas sugebėjau parodyti savo motyvaciją bei gabumus. Drauge ne kartą kalbėjau, jog nerimauju dėl pirmojo darbo paieškos. Tuo metu buvau 22-ejų. Tačiau Gytis manimi patikėjo, priėmė į savo komandą ir tapau jauniausiu „Interactio“ darbuotoju.

O vėliau susiradote darbą „Microsoft“ įmonėje. Kaip sekasi joje darbuotis? 

Šiuo metu dirbu programinės įrangos inžinieriumi Taline ir sekasi gerai! Darbas didžiulėje technologijų kompanijoje yra pilnas iššūkių. Čia viskas iš esmės pasikeičia. Pavyzdžiui, negali „Google” rasti sprendimo į dominantį klausimą, nes jis paprasčiausiai dar nėra išspręstas. Tačiau man tokia aplinka labai patinka. Jaučiu, kad joje galiu padaryti daugiausiai. Kalbant apie tolimesnius karjeros planus, savo kelio dar nežinau. Tačiau norėčiau išbandyti darbą ir kitose „big tech“ kompanijose.

Žvelgiant į visą šią patirtį kyla klausimas – ar aukštojo mokslo studijas verta iškeisti į BIT kursus? Ką patartumėte kitiems?

Viskas priklauso nuo asmeninių tikslų. Jei moksleivis nori gauti gilų, iš pagrindų išdėstytą suvokimą, socialinę universiteto patirtį, turėti paruošimą profesijai ir labai didelį kiekį pridėtinės su ja nesusijusios informacijos, tada universitetas pasiteisins. Tačiau yra ir kita medalio pusė. Galima išties greitai tapti savo profesijos specialistu ir visiškai pasinerti į dominančią specialybę. Tada, manau, intensyvūs kursai labiau atitinka tokią viziją. Dar patarčiau atsižvelgti į laiko skirtumą. Iškart po vidurinio išsilavinimo BIT moksleiviui siūlo baigti intensyvius kursus ir tapti „senior“ lygio programuotoju. Savo ruožtu tuo pačiu metu jo bendraamžiai turės tik aukštojo mokslo diplomą. Taigi kiekvienas turi laisvę rinktis. Aš savo pasirinkimą padariau.

Ačiū už pokalbį!

Kiti straipsniai