Kaip tapti gerai apmokamu grafikos dizaineriu?

Simona Lubytė - 2017.09.29

Šiais laikais norint siekti karjeros meninėje srityje, nereiškia, jog reikia būti badaujančiu menininku – tereikia ieškoti būdų, kaip savo gebėjimus galima paversti gerai apmokamu darbu. Daugeliui kūrybingų ir vaizduotės nestokojančių žmonių grafikos dizainerio karjera yra vienas puikiausių pasirinkimų. Šių specialistų poreikis auga, nes įmonėms vis dažniau reikia žmonių, gebančių valdyti vizualinę medžiagą, tad tikrieji savo srities profesionalai yra dosniai apmokami.

Tačiau, lygiai taip pat, kaip renkantis programavimo ar kitą karjerą, daugeliui kyla klausimas: ką turiu daryti, kad tapčiau gerai apmokamu grafikos dizaineriu?
Nesvarbu ar nuspręsite karjeros siekti kaip laisvai samdomas dizaineris, ar darbuotis reklamos arba IT agentūroje – norint uždirbti tiek, jog būtų padengiamos ne tik įvairios sąskaitos, reikia kiek daugiau nei tik turėti meninių sugebėjimų.

Pradėkite nuo dizaino pagrindų

Norint tapti grafikos dizaineriu, susipažinimas su pagrindais yra neišvengiamas. Įvairūs grafinio dizaino kursai yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori keisti karjerą ar tiesiog per trumpą laiką susipažinti su grafikos dizaino pagrindais. Tokių intensyvių kursų metu dėsto savo sričių profesionalai, tad tikrai įgausite naudingų įžvalgų ir patarimų bei iš arčiau susipažinsite su grafikos dizainerio kasdienybe.

Grafikos dizainas yra viena iš tų sričių, kuria reikia nuolatos domėtis, norint išlikti paklausiu bei universaliu specialistu. Tad taip pat svarbu sekti įvairias tendencijas, naujienas, nenustoti mokytis ir tobulėti. Vienas iš patogiausių būdų – įvairių tinklaraščių sekimas bei skaitymas, kuriuose žiniomis dalinasi grafikos dizaineriai iš viso pasaulio. Taip ne tik seksite naujienas, bet kartu ir mokysitės iš pačių geriausių, kurie šioje srityje dirba jau ne vienerius metus.

Atraskite sau patrauklią dizaino sritį

Kaip ir daugelis kitų profesijų, grafinis dizainas taip pat turi daugybę skirtingų atšakų, su kuriomis vertėtų susipažinti. Atradę sau patrauklią sritį, tikrai jausite aistrą tam, ką darote, o tai neabejotinai atsispindės Jūsų darbuose.

Vienas iš populiariausių pasirinkimų – tradicinė spauda. Šios srities grafikos dizaineriai specializuojasi brošiūrų, lankstinukų, vizitinių bei kitos reklaminės spaudos kūrime. Kitas sparčiai populiarėjantis pasirinkimas – darbas su įvairiomis skaitmeninėmis technologijomis. Šie dizaineriai dirba ties įvairiais skaitmeniniais projektais – kuria internetines reklamas, dirba su socialinių tinklų turiniu,  kuria UX/UI dizainus (kuomet kuriamas į naudotoją orientuotas dizainas), užsiima interneto puslapių bei aplikacijų dizaino kūrimu.

Tai tik keletas populiarių pasirinkimų; kuo daugiau domėsitės grafikos dizainu, tuo labiau plėsite savo akiratį ir sužinosite apie vis įvairesnes sritis, kuriose galite specializuotis ir tobulėti.

Lavinkite savo bendravimo įgūdžius

Bendravimas su klientu nėra išvengiamas – nesvarbu, ar pasirinksite dirbti vienas, ar kompanijoje. Didžioji dalis klientų nepateiks konkrečių nurodymų, jie tik žinos, jog jų idėjoms įgyvendinti reikia profesionalo, tad perprasti jų norus ir išgauti kuo daugiau informacijos taip pat yra dizainerio darbo dalis. Grafikos dizaineris turi perprasti kliento viziją, suvokti, kokį galutinį tikslą norima pasiekti, ir dirbti kartu siekiant sukurti geriausią produktą. Komunikabilus, išklausantis bei patariantis dizaineris greitai užsitarnauja klientų pasitikėjimą, o šie tikrai negaili rekomendacijų kitiems.

Išsamiai susipažinkite su įvairiomis techninėmis detalėmis

Net ir turėdami daugybę teorinių žinių, augsite ir tobulėsite tik gerai susipažinę su įvairiomis programomis ir įrankiais. Rekomenduojama pradžioje įvaldyti tokias programas kaip Adobe Photoshop, Adobe InDesign ir Adobe Illustrator, kurios tikrai palengvins bet kokį Jūsų darbą.
Taip pat susipažinkite su įvairiais failų formatais, jų skirtumais bei naudojimu.

Neretai grafikos dizaineriai turi dalintis darbų juodraščiais ir pavyzdžiais su klientais, tad turėkite omenyje, jog jie tikrai ne visada naudos tokias pačias programas kaip ir Jūs bei kartais tai gali pakenkti failų kokybei. Tokių techninių dalykų išmanymas sutaupys daug brangaus laiko bei apsaugos Jūsų darbų kokybę.

Mokykitės verslo subtilybių

Tai gali skambėti netikėtai, tačiau grafikos dizaineriui taip pat reikėtų susipažinti ir su verslo pagrindais. Kuo geriau suvoksite, kaip veikia verslas, tuo geriau galėsite šiomis žiniomis pasinaudoti savo naudai. Daugelis mano, jog tai aktualu tik laisvai samdomiems dizaineriams, tačiau tai netiesa. Net ir dirbant agentūroje svarbu išmanyti tokius verslo pagrindus kaip derybos, sutarčių sudarymas ir t.t. Taip išmoksite ne tik strategiškai mąstyti, bet ir įgysite žinių, kaip apsaugoti save ir savo darbus.

Norint tapti gerai apmokamu grafikos dizaineriu, reikia ne tik lavinti meninius sugebėjimus, bet ir tobulėti daugelyje kitų sričių. Grafikos dizainas reikalauja atsidavimo, domėjimosi inovacijomis bei nuolatinio noro tobulėti. Talentingi, įvairiapusiški ir daug išmanantys dizaineriai yra daug paklausesni, greičiau užsitarnauja klientų pasitikėjimą ir taip tampa sėkmingais profesionalais.

Kiti straipsniai