Nenori būti programuotoju? Tapk dizaineriu

Justina Mikeliūnaitė - 2022.05.12

Svarstant apie darbą IT srityje, dažnai pirmiausia mintyse iškyla susikaupęs programuotojas, kurio galvoje sukasi tik skaičiukai ir algoritmai, o prie kompiuterio prabėga kone visa para. Pasenęs ne tik toks programuotojo įvaizdis, bet ir siauras skaitmeninių profesijų matymas. Ne mažiau už programuotojus šiuo metu rinkai reikalingi ir netgi dar daugiau uždirbti gali dizaineriai, o ateityje jų paklausa tik augs.

Norėtumėte dirbti nuolat augančioje ir ateities profesijų topuose esančioje IT srityje, bet programuotojo profesija ne prie širdies? O gal jau bandėte mokytis programavimo ir nusivylėte, supratote, kad tai ne jūsų kelias? Jei esat kūrybinga asmenybė ir siekiate realizuoti save profesinėje veikloje, o ne tik laisvailaikio užsiėmimuose, dizainerio karjera gali būti perpektyviausias pasirinkimas.

Būtent dizainerio darbą vartotojai pamato pirmiausia

Sparčiai tobulėjant technologijoms ir taikant vis daugiau inovatyvių sprendimų įvairiuose sektoriuose, sparčiai plečiasi ir skaitmeninių specialybių pasirinkimo galimybės. IT sritis šiandien apima gerokai daugiau nei tradiciškai jai priskiriamas su tiksliaisiais mokslais susijusias profesijas (programuotojus, inžinierius, sistemų administratorius).

Dizaino kūrėjai dažnai vis dar nepelnytai lieka nuošaly, nors būtent jų darbas yra tai, ką interneto vartotojas mato pirmiausia – per jį susipažįsta su puslapiu, produktu ar programėle. Į naudotoją orientuotas dizainas ypač svarbus komercinei tinklalapio sėkmei, tad šios srities specialistų poreikis tik auga. Dizaino specialistų, kurie sugebėtų ne tik sumaketuoti, bet ir sukurti patrauklų bei patogų naudoti tinklalapį, laukia geriausios kompanijos bei agentūros.

Auga dizaino specialistų paklausa ir uždarbis

Nuolat analizuojame realius darbo rinkos poreikius ir pastebėjome dizaino specialistų trūkumą. Baltijos technologijų institutas bendradarbiauja su IT įmonėmis, konsultuojasi kurdama ir nuolat tobulindama mokymo programas. IT rinkoje vis dažniau reikia specialistų, išmanančių keletą skirtingų sričių, tad, norint pasiekti karjeros aukštumų dizaino srityje, svarbus ne tik grafinio dizaino subtilybių išmanymas, bet ir vartotojo elgsenos bei patirties suvokimas ir technologijos.

Visame pasaulyje internete patalpinti milijonai įvairių tinklalapių ir web aplikacijų. Sisteminės web aplikacijų dalys keičiamos retai ir pamažu, o štai vartotojams matoma „fasadinė“ tinklalapių pusė keičiama dažnai atsižvelgiant į technologines naujoves, vartotojų lūkesčius ir dizaino madas.

Jei jaučiate polinkį dizainui, norite išreikšti save, dirbti iš namų ar pakeisti nuobodų, pasitenkinimo neteikiantį darbą ir turėti daugiau laisvės pradėję laisvai samdomo specialisto karjerą, tinklalapių bei grafikos dizainas – viena iš perspektyviausių ir paklausiausių meninių sričių IT sektoriuje. Įdomu tai, kad dizainerių skaičius rinkoje yra priklausomas nuo programuotojų darbo vietų skaičiaus, o kvalifikuotų specialistų valandiniai įkainiai net lenkia programuotojų.

Platus praktika grįstų kursų pasirinkimas

Pradėkite naują karjerą dizaino srityje su mūsų kursais Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje. Galite rinktis dizaino studijas, trumpus grafinio arba tinklalapių dizaino kursus, o gal jus labiau domina 2D /3D animacija?

Per trumpą laiką intensyvių praktinių užsiėmimų metu išmoksite:
• maketavimo su populiariomis programomis Adobe Photoshop ir Illustrator;
• grafinio, tinklalapių, spaudos dizaino paslapčių ir praktinių įgūdžių;
• bendrauti su klientais bei suprasti ne tik ko jie nori, bet ir ko jiems reikia;
• mąstyti apie vartotojo patogumą, jam teikiamą naudą ir veiksmingumą;
• generuoti idėjas bei jas įgyvendinti efektyviausiais ir kokybiškiausiais būdais.
Išsirinkite vieną iš patinkančių dizaino kursų ir registruokitės.

Kursai pradedantiesiems – karjeros šuolio starto vieta

Norint greitai ir sėkmingai pradėti karjerą IT srityje, svarbu įgyti ne tik teorinių žinių ir kuo daugiau praktikuotis, bet ir įsigilinti į bendravimo subtilybes. Pas mus vedami ne tik photoshop kursai bei maketavimo pamokos, bet ir mokoma bendravimo su klientu, savo idėjos perteikimo, konstruktyvios kritikos vertinimo.

Mūsų dizaino kursus baigė daug mokinių, kurie jau pakeitė savo karjeras. 26-erių klaipėdietė Greta turėjo stabilų darbą ir galimybę kilti karjeros laiptais, tačiau tose pareigose mergina nuolat jautė motyvacijos trūkumą, monotoniją. Įgyvendinta svajonė tapti tinklalapių ir grafikos dizainere buvo pirmasis žingsnis naujame karjeros kelyje. Šiuo metu IT įmonėje Greta dirba projektų vadove – prisiima atsakomybę nuo projekto strategijos sukūrimo iki vizualinės komunikacijos įgyvendinimo.

„Praėjus pirmam mokymo ciklui turėjau papildomą nemokamą galimybę kitus du mėnesius atlikti praktiką realioje IT įmonėje. Nors buvau užsibrėžusi dirbti laisvai samdoma darbuotoja, nuvykau į atranką. Vietoj praktikos sutarties, gavau ilgalaikę darbo sutartį. Modernus požiūris į darbuotoją, ofisas miesto centre, veržlus kolektyvas, įvairialypės užduotys mane visiškai įtraukė į naująjį darbą. Mano aplinka, sąlygos ir kasdienybė yra tokie, apie kokius visada svajojau,“ – prisipažįsta Greta.

Nedelskite pradėti savo svajonių karjerą ir jūs. Motyvuotiems, rimtai dirbti pasiryžusiems žmonėms, pasirinkusiems ilgąsias dizaino studijas, siūlome atlikti praktiką realioje IT įmonėje. Be to, Lietuvos darbo biržos finansavimas – dabar įmanomas ne tik ten užsiregistravusiems darbo ieškantiems, bet ir šiuo metu darbą turintiems žmonėms.

“BIT” siūlo keletą skirtingų dizaino programaų, tinkančių tiek žaliems, tiek pradedantiems, tiek pažengusiems dizaineriams. Jei nesate tikri, ar dizainas tinka Jums –  atlikite nemokamą IT testą. Jei norite pasikonsultuoti ir aptarti Jūsų situaciją, kreipkitės el. paštu bit@bit.lt arba telefonu +370 652 32000

Kiti straipsniai