Giedrius: Vadybininko patirtis man padėjo lengviau tapti programuotoju

Karina Sėrikova - 2017.11.03

25-erių kaunietis Giedrius Lauruška vis dar džiaugiasi prieš mažiau nei dvejus metus išdrįsęs padaryti vieną sudėtingiausių savo sprendimų: pardavimų vadybininku dirbęs vaikinas paliko monotonišką darbą ir vėl tapo „naujoku“ – įstojo mokytis programavimo. Šiuo metu Giedrius dirba D. Britanijos įmonėje „EndlessGain LTD“ ir tikina, kad programuotojo darbas kasdien suteikia naujų žinių ir motyvacijos tobulėti.

Kokia veikla užsiėmei prieš mokymus?

Baigęs mokyklą, įstojau mokytis marketingo specialybės. Nuo pat pradžių studijos manęs nesudomino, todėl tiek studijų metu, tiek po jų baigimo neužsiėmiau jokia su marketingu susijusia veikla, nors darbą susirast šioje srityje bandžiau. Po studijų stengiausi atrasti save, todėl pradžioje mano darbas buvo susijęs su nekilnojamu turtu ir jo žalos vertinimu, vėliau įsidarbinau finansų konsultantu, dar vėliau dirbau pardavimų vadybininku. Tačiau viskas buvo perniek, kadangi bet koks darbas greitai atsibosdavo, nejausdavau tobulėjimo galimybių arba rezultatas ateidavo vėliau, negu tikėjausi.

Kas pastūmėjo į Front End Developer kursus? Koks buvo lemiamas momentas?

Lemiamas momentas buvo, kai palikęs paskutinį darbą, suvokiau, kad norint įgyvendinti savo svajones, turiu išeiti iš komforto zonos ir perlipti per save. Savarankiškai mokytis programavimo bandžiau ne vieną kartą, tačiau tas mokymasis trukdavo ne ilgiau nei pusvalandį. Galiausiai vieną rytą nusprendžiau programavimui suteikti paskutinį šansą ir atiduoti visą save, todėl užsirašiau į „BIT“ kursus.

Kodėl būtent tokius kursus pasirinkai?

Front End kursus pasirinkau todėl, kad būtent tai buvo pirmas kabliukas, kuris mane „užkabino“ mokytis. Front End pradžia nėra sunki, dvi pirmos kalbos HTML ir CSS yra lengvai perkandamos ir greitai matosi mokymosi rezultatai. Prieš prasidedant kursams susipažinau su šiomis kalbomis, todėl kursuose startuoti buvo lengviau.

Kaip sekėsi mokslai: ar buvo kritinių momentų, kai norėjosi nuleisti rankas? Jei taip, kaip pavyko save motyvuoti?

Mokydamasis programavimo laikiausi vienos taisyklės – namuose mokytis dvigubai daugiau nei kursuose. Visas užduotis, skirtas atlikti namuose, dariau be jokių išimčių. Jei kažko nesuprasdavau, mokydavausi tol, kol pagaliau perprasdavau ir tai pritaikydavau savo darbuose. Kasdien papildomai „žaisdavau“ ir kurdavau savo kodą, kurį saugodavau ir publikuodavau internete.

Taip pat labai pasisekė su dėstytoju, kuris yra kompetetingas ir padėdavo daugelyje situacijų. Kritinių momentų buvo daug, kai atrodydavo, jog šis dalykas ne man, kai būdavo sunku prisiversti mokytis, kai niekaip nepavykdavo padaryti taip, kaip reikia. Tačiau visada jausdavau palaikymą iš šalies.

Sunkiomis akimirkomis labai stipriai motyvuodavo mano draugė, net sunku suskaičiuoti, kiek kartų ji man padėjo. Taip pat jaučiau palaikymą iš tėvų. Motyvuot save pavykdavo kartu su drauge svajojant apie ateitį, mąstant, kiek daug galiu pasiekti, jei tik laikysiuosi savo plano.

Kaip pasikeitė gyvenimas po kursų?

Po kursų nelaukiau, kol institutas suras man praktikos vietą, kadangi norėjau iškart užsidirbti. Darbo ieškojau pusantro mėnesio ir tai buvo pakankamai įtemptas laikotarpis, kadangi visi darbdaviai nori bent kažkiek patirties turinčių darbuotojų, kurie be didelių investicijų neštų pelną.

Tačiau radau darbdavį, kuris mane priėmė ir dėjo daug vilčių. Darbas ir kolektyvas buvo tikrai puikūs, iškart jautėsi augančios IT įmonės dvasia. Dirbdamas daug išmokau ir daug mokiausi papildomai, todėl po truputį jaučiau, kad ateina laikas naujiems iššūkiams ir galų gale pradėjau ieškoti naujo darbo.

Kaip Tau patinka naujasis darbas, kokie jo privalumai?

Naują darbą susirasti taip pat buvo nelengva, kadangi mano tikslas buvo dirbti iš namų ir svajojau apie darbą užsienio įmonėje. Paieškoms skyriau nemažai laiko ir išsiunčiau turbūt apie 100 CV į Olandiją, Šveicariją, Vokietiją ir D. Britaniją.

Galiausiai gavau pasiūlymą iš D. Britanijos įmonės ir šiuo metu joje dirbu. Galiu drąsiai teigti, kad dabar mano darbas yra nuostabus! Nėra nė dienos, kad neišmokčiau kažko naujo, kolektyvas visada nuoširdžiai padeda, viršininkas kas savaitę paskambina paklausti, kaip sekasi, kas naujo, o svarbiausia, esu nepririštas prie jokios erdvės.

Ar čia laikinai ir apsistosi? O gal turi planų ir toliau kelti kvalifikaciją?

Stovėti vietoje neketinu. Kasdien keliu kvalifikaciją savarankiškai, bet taip pat laukiu kada „BIT“ institute atsiras nauji kursai, kurie bus skirti šiek tiek patyrusiems Front End programuotojams. Tada vėl registruosiuos ir vėl mokysiuos.

Ačiū už pokalbį!


Kiti straipsniai