Finansavimas
Užpildykite finansavimo galimybių anketą ir gaukite išsamią informaciją apie finansavimo būdus, tinkančius būtent Jums
Studijų finansavimas per Užimtumo tarnybą

Užimtumo tarnyba prie LR SADM ( iki 2018-10-01 Lietuvos darbo birža) skiria finansavimą nesimokančių, nedirbančių ir darbą pakeisti ketinančių asmenų mokymui.
Finansavimas skiriamas asmenims, kurie renkasi formalų profesinį  mokymą:

 • Profesinis mokymas, skirtas kvalifikacijai įgyti, finansuojamas Užimtumo tarnybos neviršijant 6 Vyriausybės patvirtintos minimaliosios mėnesinės algos dydžių (šiuo metu ši suma siekia 1347 €).

 

Vadinasi, pasirinkus studijas jūs galite gauti finansavimą ir padengti dalį studijų kainos. Jeigu studijų kaina 2700 €, jūs turite padengti tik skirtumą jums patogiu būdu.

Norėdami sužinoti daugiau apie Užimtumo tarnybos paramą mokymuisi, apsilankykite šiame puslapyje.

Norėdami sužinoti daugiau apie Užimtumo tarnybos finansuojamą profesinį mokymą apsilankykite šiame puslapyje.

Norėdami sužinoti, ar galite gauti finansavimą, kreipkitės į jums patogiausią Užimtumo tarnybos teritorinį skyrių.

Subsidija įmonėms – priemonė „Kompetencijų vaučeris“

Ūkio ministerija iš ES struktūrinių fondų skiria ir UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) paskirsto iki 4500€ negrąžintiną subsidiją privačioms ir valstybės arba savivaldybės įmonėms. Ji skirta suteikti įmonėms galimybę kelti savo darbuotojų kvalifikaciją ir kompetenciją bei geriau prisitaikyti prie nuolatos kintančių darbo rinkos reikalavimų. Ši priemonė suteikia galimybę įmonėms gauti paramą dirbančiųjų mokymui tuo metu, kai jos reikia, ir ta apimtimi, kuri yra reikalinga.

Įmonės, norinčios pasinaudoti šia priemone, turi pateikti paraišką INVEGAI ir pasirašyti dotacijos sutartį. Darbuotojai gali pradėti mokytis ne anksčiau kaip nuo dotacijos sutarties įsigaliojimo ir sprendimo dėl projektui nustatyto finansavimo priėmimo dydžio datos ir baigti ne vėliau kaip kompensacijos laikotarpio galiojimo paskutinę dieną. Dotuojama 70% lankytų mokymų valandų nuo 9,11€ iki 18,32€ už astronominę valandą.

 

Norėdami sužinoti daugiau apie INVEGOS paskirstomą finansavimą darbuotojų mokymui peržiūrėkite žemiau esančius dažniausiai užduodamus klausimus (DUK), kreipkitės į INVEGA arba į mus el. paštu bit@bit.lt. Mes suteiksime informaciją ne tik kaip pasinaudoti šia galimybe, bet ir kaip parašyti paraišką šiam finansavimui gauti.
MOKĖJIMAS UŽ KURSUS LIZINGU

Baltijos technologijų institutas yra sudaręs sutartį su lizingo įmone UAB „SB Lizingas”, kuri suteikia galimybę mūsų studentams už kursus mokėti dalimis itin palankiomis sąlygomis. Bendrinę informaciją apie lizingo sąlygas galite sužinoti kreipdamiesi jums patogiu būdu į bendrovę, o tikslias kredito sąlygas ir įmokas galite sužinoti gavę preliminarią mokymosi sutartį iš mūsų instituto ir pristatę ją lizingo bendrovei.

Norėdami sužinoti daugiau apie lizingą peržiūrėkite žemiau esančius dažniausiai užduodamus klausimus (DUK) arba kreipkitės į mus el. paštu bit@bit.lt.

Pilnas studijų kainos padengimas

Studentų prašome susimokėti iki pirmosios kursų dienos. Kitu atveju iki kursų pradžios prašome su institutu suderinti kitą pasirinktą apmokėjimo būdą. Norėdami sužinoti daugiau apie galimus apmokėjimo būdus kreipkitės į mus el. paštu bit@bit.lt.

Duk
 • Kuo skiriasi kursai, suteikiantys kompetencijas, nuo kvalifikacinių studijų?

  Kompetencijų kursai suteikia žinias, įgūdžius, reikalingus tam tikrai profesijai. Baigus šiuos kursus išduodamas tai patvirtinantis pažymėjimas. Baigus profesines studijas, suteikiančias kvalifikaciją, įgyjama profesija ir gaunamas oficialus tai patvirtinantis diplomas, pripažįstamas Švietimo ir mokslo ministerijos.

 • Kas gali gauti finansavimą per Užimtumo tarnybą?

  Užimtumo tarnyba finansavimą skiria atsižvelgdama į tuo metu galiojančius teisės aktus. Norėdami sužinoti, ar būtent Jūs galite gauti finansavimą, turite kreiptis į Užimtumo tarnybos skyrių.

 • Kaip sužinoti, ar aš galiu gauti Užimtumo tarnybos finansavimą?

  Jeigu esate registruotas kuriame nors Užimtumo tarnybos skyriuje, turėtumėte kreiptis į jums paskirtą konsultantą ir pasidomėti šiuo metu vykstančiais projektais, per kuriuos galėtumėte gauti “Mokymo kuponą”, padengsiantį visą ar didžiąją dalį jūsų pasirinktų kursų kainos.

 • Ar privalau registruotis Užimtumo tarnyboje, jeigu noriu gauti finansavimą?

  Taip, norėdami gauti Užimtumo tarnybos finansavimą profesiniam mokymui turite užsiregistruoti jums patogiausiame teritoriniame skyriuje.
  Užimtumo tarnybos puslapyje galite rasti informaciją apie reikiamus pateikti dokumentus, be to, galite iš anksto rezervuoti laiką apsilankymui, kad nereikėtų laukti ilgoje eilėje.

 • Ar Užimtumo tarnyba finansuoja pilną kursų kainą?

  Užimtumo tarnybos maksimali finansuojama suma priklauso nuo esamu metu patvirtinto mėnesinio minimalaus atlyginimo ir šiuo metu siekia 1347€ kvalifikacinėms studijoms. Jeigu kursų kaina yra aukštesnė - gausite finansavimą maksimaliai sumai ir jums tereikės sumokėti skirtumą (pavyzdžiui, jeigu pasirenkate kursą, kurio kaina yra 2700€, Užimtumo tarnyba skirs 1347€, jums liks sumokėti 1353€).

 • Kokios lizingo sąlygos?

  Norėdami sužinoti konkrečias lizingo sąlygas ir mėnesinių įmokų dydžius pirmiausia turėtumėte kreiptis į mus, kad gautumėte reikiamą informaciją ir dokumentus. Su šiais dokumentais galėsite kreiptis į bet kurį "SB lizingas" poskyrį ir sužinosite visą reikiamą finansavimo informaciją.

 • Aš jau dirbu - ar darbdavys gali finansuoti mano kursus?

  Žinoma! Darbdavys gali apmokėti už jūsų kursus savarankiškai arba gauti dotaciją daliai sumokėtos sumos padengti. Jeigu įmonė planuoja mokėti savarankiškai, tiesiog išsirinkę jus dominančius kursus informuokite mus apie tai, jog apmokėjimą atliks įmonė ir mes parengsime atitinkamus dokumentus. Jeigu įmonė norėtų gauti dotaciją, skaitykite informaciją apie priemonę „Kompetencijų vaučeris“

 • Kokios įmonės gali pasinaudoti subsidija darbuotojų mokymui „Kompetencijų vaučeris“?

  Paraiškas gali pateikti ne trumpiau kaip vienerius metus veikiantis (įregistruotas Juridinių asmenų registre) privatus juridinis asmuo arba valstybės ar savivaldybės įmonė, kuri ne trumpiau kaip 6 mėnesius iki paraiškos pateikimo mėnesio kiekvieną mėnesį turėjo darbuotojų.

 • Kaip ir kada įmonė gali pasinaudoti subsidija darbuotojų mokymui?

  Paraiškos dėl dalinės darbuotojų mokymų išlaidų kompensacijos INVEGAI gali būti teikiamos iki 2020 m. lapkričio 30 d., o dotacijos sutartys turi būti pasirašomos iki 2020 m. gruodžio 31 d. Įmonei pasirašius dotacijos sutartį darbuotojai galės mokytis 12 mėnesių laikotarpyje. Visą mokymosi laikotarpį darbuotojai privalo dirbti įmonėje. Pasibaigus kompensacijos laikotarpiui pagal galiojančią dotacijos sutartį, įmonė vėl gali kreiptis į INVEGĄ dėl naujo projekto.

 • Kokio dydžio kompensacija bus skiriama už darbuotojo mokymus?

  INVEGOS įmonei skiriama bendra kompensacijos suma negali viršyti 4500€. Įmonėms kompensuojama 70% lankytų mokymo astronominių valandų. Taip pat įmonėms pagal ekonominės veiklos kodą (EVRK) yra paskaičiuojamas kompensuojamas valandinis įkainis. Tarkime, įmonė užsiima kompiuterių ir išorinės įrangos gamyba, šios įmonės EVRK kodas 26.2. Į mokymus išleido vieną darbuotoją, mokymų trukmė 64 valandos, mokymų kaina 890 Eur. Kompensuojama suma apskaičiuojama taip: (4,6 (fiksuotas įkainis) + 11,75 (kintamas įkainis pagal EVRK kodą)) x 64 (mokymo valandų skaičius) x 70 proc. =732,48 €. Įmonė mokymų įstaigai sumokės 890€, o iš INVEGA gaus 732,48€ kompensaciją.