Dabar gali dirbti kūrybinį darbą ir gyventi sotų gyvenimą

Justina Mikeliūnaitė - 2018.02.23

Ateities darbo rinkoje kūrybiškumas bus viena iš labiausiai vertinamų savybių, o skaitmeninės profesijos – vienos perspektyviausių. Tą rodo tiek augantis dizainerių poreikis, tiek didėjantys atlyginimai. Šiuolaikinių kūrybiškų profesijų atstovai siejami nebe su bohema, o su sočiu, dinamišku, pilnaverčiu gyvenimu.

Nebereikia rinktis tarp saviraiškos ir finansinių lūkesčių bei poreikių. Kūrybingas žmogus šiais laikais irgi gali gerai uždirbti. Vis dažniau viešojoje erdvėje skambanti sąvoka kūrybiškumas apima kur kas daugiau nei tradicinius menus. Kūryba keliasi į virtualią erdvę, o skaitmeninių profesijų pasiūla plečiasi. Rinkai reikalingi ne tik puikūs programuotojai, bet ir grafikos, tinklalapių bei aplikacijų dizaineriai.

Ypač populiarėjanti sritis – UX/UI dizainas (angl. user experience/user interface – vartotojo patirtis/vartotojo sąsaja) . Funkcionalų dizainą ir vartotojams patogius puslapius kuriantiems specialistams darbdaviai pasiryžę mokėti ne mažiau nei programuotojams.

Jaučiantiems, kad širdis linksta prie kūrybinių specialybių, bet nerimaujantiems dėl finansinės perspektyvos, neužtikrintumo nebėra ko baimintis. Norint užsitikrinti finansinį gerbūvį nebūtina rinktis „saugią“, tėvų ar aplinkos siūlomą specialybę ir ilgus metus dirbti nemėgstamą darbą.

Pasirinkę patinkančią kūrybinę skaitmeninę profesiją galėsite mėgautis veikla, tobulėti ir gyventi sočiai – tikrai užteks ne tik kasdieniams poreikiams, bet ir turiningam laisvalaikiui, kelionėms bei užtikrintai ateičiai. Jei ne vienerius metus jaučiate, kad esate ne savo rogėse, keisti kryptį niekada nevėlu. Specializuoti intensyvūs kursai – puiki galimybė persikvalifikuoti ir įgyti kūrybinę profesiją, apie kurią svajojot nuo jaunystės.

Keisti karjerą niekada nevėlu

Jei norite pradėti karjerą kūrybinėje srityje nuo nulio, esame pasirengę jums padėti. Baltijos technologijų institute daugiausia dėmesio skiriame praktikai, atsižvelgiame į rinkos kaitą, naujoves. Darbo paslapčių moko tik praktinę patirtį turintys lektoriai.

„Samdome tik tuos dėstytojus, kurie gyvena ne tik iš dėstymo, bet ir toliau dalyvauja darbo rinkoje bei tobulėja profesiškai ir asmeniškai, tokiu būdu mūsų mokiniams perduodami naujausias žinias“, – teigė Baltijos technologijų instituto vadovė Reda Pazdrazdytė.

Su mūsų pagalba naujas karjeras pradėjo ne vienas kūrybingas žmogus. Tiek vos mokyklą baigusių jaunuolių, tiek jau patirtį kitose srityse sukaupusių žmonių sėkmės istorijos liudija, kad pasirinkus sau tinkamiausią profesiją, skiriant laiko mokslams ir turint stiprią motyvaciją, sėkmingą karjerą padaryti galima pradėjus nuo nulio. Valstybinėje įstaigoje dirbusi 26-ių Greta pajutusi, kad trūksta vidinio užsidegimo tobulėti, nutarė palikti „šiltą“ vietelę ir ėmė siekti svajonės tapti tinklalapių ir grafikos dizainere.

„Tai darbas, kuriame nėra žodžio monotonija, užsiėmimas, kuris teikia malonumą ir leidžia kurti bei išreikšti save dirbant ne tik savo, bet kartu ir įvairių pasaulio šalių įmonėms. Tinklalapių ir grafinis dizainas – viena iš perspektyviausių ir paklausiausių meninių sričių IT sektoriuje“, – pasirinkimu džiaugiasi pašnekovė, šiuo metu dirbanti projektų vadove IT įmonėje – ji prisiima atsakomybę nuo pat projekto strategijos sukūrimo iki vizualinės komunikacijos įgyvendinimo.

Daugiausiai uždirba produkto, UX/UI dizaineriai

2018 m. Lietuvos dizaino asociacijos atlikta Naudotojų patyrimo specialistų darbo užmokesčiai 2018 apklausa  atskleidė, kad Lietuvoje dirbantys dizaineriai vidutiniškai uždirba 1518 EUR į rankas. Daugiausiai rinkoje uždirbo produkto dizaineriai (2179 EUR), antrą ir trečią vietas užėmė UX dizaineriai (naudotojo patirties) (1720 EUR) ir UI dizaineriai (sąveikos dizaineris) (1800 EUR).

Apklausos rezultatai atspindi viso pasaulio dizaino sektoriuje pastebimus pokyčius: nuo grafikos pereinama prie paslaugų dizaino ir naudotojo patirčių kūrimo. Skaitmeniniai produktai sudėtingėja, todėl, norint būti konkurencingu rinkoje, svarbu suvokti ir funkciją, vartotojo patirtį. Įdomu tai, kad dizainerių skaičius rinkoje priklauso nuo programuotojų darbo vietų skaičiaus, o kvalifikuotų specialistų valandiniai įkainiai net lenkia programuotojų. Dizaineriai dažnai dirba kaip laisvai samdomi kūrėjai, o dizaineriai su vartotojo patirties dizaino gebėjimais yra vertinami kur kas aukštesniais valandiniais įkainiais.

Darbo birža suteikia galimybę mokytis nemokamai

Jei jaučiate, kad vilioja kūrybinis darbas IT srityje, nebeatidėliokite ir imkitės veiksmų! Intensyvūs dizaino kursai – greičiausias ir efektyviausias būdas įgyti žinių ir praktinių įgūdžių. Baltijos technologijų institute koncentruojamasi į praktinį mokymą, o ne sausos teorijos kalimą. Institute dėsto praktinę patirtį turintys dėstytojai, jaučiantys rinkos pulsą, operatyviai reaguojantys į naujoves, mokoma dirbti savarankiškai, o pažangiausiems studentams suteikiama galimybė atlikti praktiką inovatyviose, sėkmingose IT įmonėse.

Šiuo metu nedirbantiems ar siekiantiems persikvalifikuoti asmenims yra galimybė mokytis nemokamai ir net visų mokslų metu gauti stipendiją – profesijos įgijimą finansuoja Užimtumo tarnyba.

Finansavimo programos laikotarpis eina į pabaigą. Nemokamo mokslo galimybė suteikiama tik atitinkantiems tam tikrus įstaigos reikalavimus. Be to, fiziškai negalime priimti visų norinčių studijuoti, grupių dydis ribotas, tad nespėjus užsiregistruoti laiku savo svajonės įgyvendinimo gali tekti dar palaukti.

Pirmą žingsnį sėkmingos IT karjeros link ženkite jau dabar – atlikite IT testą ir susisiekite su mumis. Jei norite pasikonsultuoti ir aptarti Jūsų situaciją, kreipkitės el. paštu bit@bit.lt arba telefonu +370 652 32000

Kiti straipsniai